BitClub Network Dolandırıcısı Koyunları Kandırdıklarını İtiraf Etti!
BitClub Network Dolandırıcısı Koyunları Kandırdıklarını İtiraf Etti!

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

BitClub Network Dolandırıcısı Koyunları Kandırdıklarını İtiraf Etti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitClub Network‘ün kurucularından olan Rumen programcısı, kripto para yatırımcılarının 722 milyon dolandırıldığı bu Bitcoin ponzisi yapılanmasındaki rolünü ve suçlamaları kabul etti.

35 yaşındaki bu programcı, verdiği ifadesinde BitClub Network’ün Nisan 2014 ile Aralık 2019 tarihleri arasında kripto para yatırımcılarını çekebilmek ve sistemi cazib göstermek için kârlı Bitcoin madencilik havuzlarını hiçbir zaman kullanmadığını ve bunun yerine web sitesinin madencilik kısmını “koyunları” kandırmak için kendilerinin şişirdiklerini itiraf etti.

BitClub Network logosu
BitClub Network logosu.

Silviu Catalin Balaci, ifadesinde ayrıca bu dolandırıcı ponzi faaliyeti için ağın kurulmasında Rus Albert Medlin ile Matthew Brent Goettsche’e yardımcı olduğunu belirtti. Matthew Brent Goettsche, Aralık ayından bu yana zaten gözaltında ve uzun bir zamandır kaçak olarak yaşayan Albert Medlin ise geçen ay ergenliğe girmemiş yani daha reşit olmamış kişilere karşı cinsel taciz suçlamasıyla Endonezya’da tutuklandı.

Dünya’nın en yüksek hacimli ve en düşük komisyonlu kripto para borsası Binance’e hala kayıt olmadıysanız eğer, ömür boyu komisyonlarda %20 indirim alabilmek için buradan kayıt olabilirsiniz.

Binance’den %20 komisyon indirim kazanabilmek için nasıl kayıt olacağınızı bilmiyorsanız eğer buradan resimli anlatım ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz: “Binance Nasıl Kayıt Olunur? (%20 İndirim Kazan)”

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Matthew Brent Goettsche ve programcı Balaci bu ponzi planın bir parçası olarak BitClub Network için hedef kitlenin “koyun” olarak adlandırdıkları “aptal” kripto para yatırımcılarını belirlediklerini ve hatta tüm planı bu aptalların üzerine kurduklarını itiraf ettiler.

Programcı Balaci’nin suçunu itiraf ettiği için mahkeme ile vardığı anlaşma neticesinde, en fazla 5 yıl hapis yatacak ve 250 bin dolar para cezası alacak.

BitClub Network hakkında

BitClub Network, ilk önce yasal olarak Bitcoin madenciliği yapan bir şirket olarak tanıtıldı. Ardından üyelerden oluşturdukları madencilik paketlerini almaları için yatırım yapmalarını talep edildi ve bunun karşılığında madencilik havuzu gelirlerinden pay verecekleri vadedildi. Bu kullanıcılara bu sisteme daha çok üye çekmeleri için çok katlı pazarlama olan sözde “Network Marketing” yöntemi vasıtasıyla ekipler kurmalarını ve böylece daha fazla gelir elde edebileceklerini söylediler. BitClub Network’ü en cazip kılan şey ise bu ponzi şirketin 2014 yılından 2019 yılına kadar var olmasıydı, ayrıca bu ponzi sistem ülkemizde bir dönem çok popüler olmuştu ve geniş çaplı bir faaliyet yürütüyordu.

Bir takım kimseler halen aktif faaliyet yürüten bu tarz ponzi sistemlerden para kazandıklarını hatta 2 yıldır para kazanmaya devam ettiklerini söylüyorlar. BitClub Network örneğinden gördüğümüz gibi bu ponzi şirketler bazen 1 haftada bazen 2 yılda bazende BitClub Network gibi 5 yılda patlayabiliyorlar. Sonuç olarak ponzi sistemlerden başlarda para kazanmanız tamamen sisteme daha çok üye çekmeniz için yapılır. Dolayısı ile bu ponzi sistemlerin 2 yıl veya 5 yıl sürmelerinin bir önemi yoktur. Netice olarak yaptıkları hırsızlık ve dolandırıcılıktır.

Ülkemizin kripto para ticareti yapan bütün yatırımcılarını bu tuzaklardan korumak ve daha doğru bir şekilde kripto para ticareti yaparak herkesin birbirleriyle deneyimlerini paylaştığı ve sorularını sorup cevaplarını aldığı Telegram üzerinde yeni bir “YATIRIMCI” kanalı açtık. Bu yatırımcı kanalı ile ülkemizin kripto para ticareti yapan yatırımcılarını tek çatı altında toplamayı ve kripto para sektöründe doğru yatırımların nasıl yapıldığını veya yapılması gerektiğini ve herkesin bu anlamda yaşadıkları deneyimlerini burada paylaşmalarını amaçlıyoruz. Buradan yeni “YATIRIMCI” kanalımıza katılabilirsiniz.

Maalesef ülkemizin kendini akıllı sanan bu küçük yatırımcı tayfası, hızlı para kazanma sevdası uğruna bu tuzağa düştüler ve milyonlarca parayı bu dolandırıcılara çok basit bir şekilde kaptırdılar. BitClub Network’ün insanları dolandırdığı bu sistem günümüzde aynı faaliyeti yapan başka bir şirketi hatırlatıyor mu? Halen akıllanmayan ülkemizin bazı küçük yatırımcı tayfası şimdi aynı sistem olan ama farklı bir isimle kurulan başka bir ponzi sistem ile kandırılmaya devam ediyor. Son günlerde popüler olan bu ponzi sistemin adı  ise Mining City, ülkemizde de aktif olarak faaliyet yürüten Mining City,  Bitcoin Vault madenciliği yaparak madencilik havuzu gelirlerinden pay veriyor.

2019 yılında Kazakistan'da Mining City etkinliği.
2019 yılında Kazakistan’da Mining City etkinliği.

Bütün kripto para yatırımcılarını şiddetle uyarıyoruz ve bu yeni ponzi sistemi olan Mining City’ye asla paralarını kaptırmamaları için hiçbir şekilde bu sistemlere hızlı para kazanma sevdası uğruna paralarını yatırmamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü sırada bu proje var. BitClub Network projesinde de Mining City’de olduğu gibi aynı sunumlar, kamplar ve etkinlikler yapılarak kripto para yatırımcılarını kandırmaya çalışıyorlar. Bunlara asla aldanmayın ve sakın inanmayın.

2017 yılında Dubai'de yapılan BitClub Network etkinliği.
2017 yılında Dubai’de yapılan BitClub Network etkinliği.

Mining City projesinin neden ponzi bir sistem olduğunu geçtiğimiz haftalarda yaptığımız bu detaylı inceleme makalesini okuyarak daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Bitcoin Vault (BTCV) – Mining City Ponzi Midir?” isimli makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Bedava peynir, fare kapanında olur” bu sözü mutlaka kulağınıza küpe yapın ve asla ama asla hızlı para kazanma sevdasına düşmeyiniz.

BitClub Network Dolandırıcısı Koyunları Kandırdıklarını İtiraf Etti!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!