Bitcoin 1 Yıl İçerisinde Yeni Bir Rekor Kırabilir!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pantera Capital CEO’su Dan Morehad, 1 yıl içerisinde Bitcoin fiyatının yeni bir rekor kırabileceğine inanıyor.

Küresel piyasa ve borsalar koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ciddi yaralar aldılar. Deutsche Bank ve benzer kurumlar koronavirüsün etkilerinin çok daha fazla hissedileceğini ve adım adım likidite krizine yol açabileceğini öngörüyorlar.

Kripto para sektöründe baya tanınan Pantera Capital’ın CEO’su Dan Morehead bu salgının küresel çapta büyük bir krize sebep olabileceğine inanıyor. Aynı zamanda Dan Morehead bu küresel krizin BTC’ye çok yarayacağını düşünüyor.

Bu kriz çok başka

Son günlerde birçok ekonomi uzmanı içinde bulunduğumuz bu süreçte yaşanan ekonomik gelişmelerin daha önce hiç yaşanmadığını ve bir benzerinin bulunmadığını söylediler. Birçok ekonomist koronavirüs salgınının küresel çapta büyük bir ekonomik krize yol açabileceğini öngörüyor. Fakat bu kriz ne 1929 tarihinde yaşanan Büyük Buhran’a ne de 2008 finansal krizine benziyor.

Bu analize çok benzer bir analizi çok kısa bir süre önce Amerika Merkez Bankası’nın (FED) eski başkanlarından Ben Bernanke yapmıştı. Küresel çapta yaşanan koronavirüs krizini daha önce yaşanan büyük küresel krizler ile karşılaştıran Bernanke bu sefer yaşadığımız krizin geçmişte yaşanan krizlerden çok daha farklı olduğunu belirtmişti.

Dan Morehead de yaşadığımız bu krizin geçmişteki yaşanan bu büyük krizlerden baya farklı olduğunu düşünüyor ve kendisi koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini şöyle ifade ediyor:

“35 yıldır bu tarz küresel kriz zamanlarında işlem yaptım. Fakat bu kriz daha önce yaşanan hiçbir krize benzemiyor. Koronavirüs salgını gerisinde geçmişte yaşanan krizlerden çok daha büyük bir ekonomik etki bırakacak.”

Binance’e buradan kayıt olmanız durumunda ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

Bitcoin’e faydası olacak

Pantera Capital CEO’su Dan Morehad, küresel piyasanın önümüzdeki aylar düşüş göstereceğini düşünüyor. Fakat Morehad, bu kötü sürecin özellikle Bitcoin’e avantaj sağlayacağını düşünüyor.

Morehad birçok insanın önümüzdeki aylarda Bitcoin’e yöneleceklerini ve zamanla çok daha fazla kişinin Bitcoin’e yatırım yapacağına inanıyor. Morehad’a göre bu gelişmeler neticesinde 12 ay içerisinde BTC fiyatında yeni bir rekor kırılabilir:

“Bitcoin 1 yıl içerisinde yeni bir rekor kırabilir. Bu tabi ki bir gecede hemen olabilecek bir şey değil. Benim analizime göre kurumsal Bitcoin yatırımcıları 2-3 ay boyunca şu sıralar yaşadıkları problemleri çözüp yatırım portföylerini toparlamaya çalışacaklar. Daha sonra 3-6 ay boyunca yeni fırsatlara ve kripto paralara vs. bakıp araştırmaya başlayacaklar. Bundan dolayı da kripto para piyasası büyümeye başlayacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!