Bitcoin 10.500 Dolar Seviyesinde – Gözler Beyaz Saray’da

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen ay, Bitcoin’in volatilitesi önceki aylara göre azalmıştı. Lider kripto para birimi, esas olarak 10.000 ila 11.000 dolara arasında 1000 dolarlık bir aralıkta işlem gördü.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bitcoin için olumsuz haberler

Geçen hafta, Bitcoin 11.000 dolar ile bu aralığın üst sınırına ulaştı; ancak, CFTC tarafından suçlanan BitMEX’ten gelen haberler, Başkan Trump’ın hastaneye kaldırılmasıyla birlikte geçen Perşembe günü BTC’yi 10.400 dolara geriletti ve bu seviye haftanın en düşük fiyatı oldu.

BTC 10.500 doları geri aldığından, bu hafta sonu şimdiye kadar biraz olumlu geçti. İkinci olarak 2020 boğa piyasasında bu seviye önemli bir anahtar seviyedir. Bu yılın çoğunda 10.500 dolar bir önceki yüksek seviyeydi ve aşıldıktan sonra seviye kritik bir destek hattı haline geldi.

Yukarıdaki durumlara rağmen, Wall Street Vadeli İşlemleri devreye girdiğinde BTC fiyatının da bu durumu takip etmesini bekliyoruz. Bu nedenle, hacmin küçük olması ve fiyatın şimdiye kadar istikrarlı olması tesadüf değildir.

Kısa Vadede İzlenecek BTC Seviyeleri

Yukarıda belirtildiği gibi, buradaki kritik seviye 10.500 dolar, ardından 10.400 dolar (4 saatlik grafikte sarı yükselen trend çizgisi ile birlikte yer veriliyor).

Bu destek alanını kaybetmenin, bir sonraki ana alanı 9900 – 10.000 $ arasında yeniden test etmeden önce, BYC’yi hızla bir sonraki desteğe 10.200 $’a göndereceğini varsayabiliriz.

Yukarıdan hareket edersek, ana direnç seviyesi, 50 günlük hareketli ortalama çizgisini (pembe olarak işaretlenmiş) içeren 11.000 $ civarında en son yüksek seviyedir.

Sonuç olarak, BTC hisse senedi piyasalarının vadeli işlemlerine göz attığından ve muhtemelen buna göre hareket edeceğinden durum kararsız görünüyor.

Toplam Piyasa Değeri: 343 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 196 milyar dolar

BTC Hakimiyet Endeksi: %57,3

Bitcoin bir günlük grafik

btc_oct4_d-min

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bitcoin 4 saatlik grafik

btc_oct4_4h-min

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!