Bitcoin 100.000 Dolara Kadar Yükselecek

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 9 Şubat’ta 10.000 doları geçerek, geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri en yüksek noktaya ulaştı. Ancak bir çoğu için bu, Bitcoin’in en yüksek seviyeye ulaşmadan önce geldiği nokta.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, sınırlı arz ve artan talep nedeniyle, BTC’nin 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor:

‘’Bitcoin’in değeri 10.000  dolara çıktı. 2021 Aralık ayının sonuna kadar 100.000 dolara yükseleceğini düşünüyorum. Sabit arz. Artan talep. Gerisini zaman gösterecek.’’ 

Kripto para birimi analisti olan Willy Woo da bu duruma Twitter’dan yorum yaptı:

‘’Bu durum gerçek. Temel yatırım faaliyeti bu 10.000 dolarlık yükselişi destekliyor.’’

Bitcoin
Yatırımcı Faaliyet Zinciri. Kaynak: charts.woobull.com

BitMEX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Arthur Hayes de BTC’nin gelecekteki fiyatı hakkında yükselişe sahip olduğunu düşünüyor:

‘’BTC, artık hiçbir şey tarafından durdurulamaz. Bu daha başlangıç. 20.000’e kadar yükselecek.’’

BTC’nin sabit arz ve artan talep yapısı

BTC, birçok önemli özelliğe sahip. Bu deflasyonist (piyasada fiyatların belirli bir zaman aralığında sürekli düşüş göstermesi durumu) para politikası, ihtiyaç duyulan maksimum sermaye ile birlikte belirli ve öngörülebilir olabilir. Birçok yönden altın ile karşılaştırılabilir. Çünkü BTC, dijital yollarla çıkarılmalıdır ve sınırlı bir kaynağa sahiptir.

Toplamda çıkarılabilecek 21 milyon BTC var. Yaklaşık olarak 18 milyon Bitcoin çıkarıldı.  Bu yıl Mayıs ayında BTC’nin enflasyonu yılda yaklaşık yüzde 1.7 oranına gelecektir.

2010 yılından beri, BTC yüksek fiyat değişkenliği göstererek, ekonomik faktörleri BTC talebine yönelten sebeplere ilişkin bir tartışma başladı. Halkın çoğu, kısa vadede, BTC’yi spekülasyon için bir varlık olarak gördü. BTC fiyatı da, geçen yılın başında ABD-Çin ticari savaşı sırasında yükseldi.

Birçok insan mevduatlarını ve varlıklarını güvenli bir sığınak bulma uğruna BTC’ye çevirdiler. Uzun vadede talep, BTC’nin bir değişim aracı olarak yakın gelecekteki beklentilerinden kaynaklanıyor olabilir.

Michaël van de Poppe, bu yükselişin geçici bir yükseliş olduğunu ve bir noktadan sonra geri çekileceğini tweetledi:

‘’Yine de, zirveye ulaşacağımızı düşünüyorum. En iyi muhasebe kayıtları 8.750-9.000 dolar olacaktı. Burada bir atılım var ve hedefimiz 10.400-10.900 dolar.’’

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!