Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Mayıstaki Düşüşü Doğru Bilen Analiste Göre Bitcoin 100 Bin Dolara Ulaşamayabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC’nin Mayıs ayındaki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto para analistine göre, Bitcoin, son birkaç haftadaki hızlı büyümeye rağmen Aralık ayına kadar muhtemelen 100.000 doları görmeyecek.

Twitter’da 80.000 takipçiye sahip olan Dave the Wave, Bitcoin’in Temmuz ayında 30.000 dolar aralığından sıçramasından bu yana yükselen bir kanalda olduğunu söyledi.

Analist, BTC yükselen kanalı takip etmeye devam etse bile Aralık ayına kadar hala 100.000 dolar seviyesine ulaşamayacağını söyledi.

bitcoin 100 bin dolara ulasamayabilir 1
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Ancak Dave the Wave, bu görüşün kesin olmadığını da söyledi.

“Evet, bazıları bu gönderiyi 100.000 doların Aralık ayına kadar ulaşılamayacağını anlayarak yanlış yapabilir. Böyle bir şey yok. Demeye çalıştığım, ‘Kanaldaki fiyat bu oranda yükselirse, Aralık ayına kadar 100.000 dolara ulaşmayacaktır.’ Bu varsayım tartışılmaz.”

Ocak 2020’de Dave the Wave, diğer kripto para analisti PlanB ile Aralık 2021’e kadar BTC’nin potansiyel değeri hakkında bir iddiaya girmişti.

Stok akış (S2F) modelini Bitcoin’e uygulamasıyla tanınan PlanB, BTC’nin döngüyü 288.000 dolar civarında bitireceğini tahmin ediyor. İki analist, Aralık 2021’e kadar 100.000 dolarlık bir BTC’nin Dave the Wave’in modelini geçersiz kılacağı konusunda anlaştılar.

Dave the Wave ayrıca, Bitcoin’in tekrar düşüş eğilimine girmeden önce 65.000 dolar civarında bir çift tepe oluşturabileceğini de öne sürdü. Ona göre, Bitcoin günlük zaman dilimlerinde düşüş eğilimi gösteriyor. Bu da bir düzeltmenin yakın olabileceği anlamına geliyor.

“Kısa vadeli kanal, önceki ATH’deki (tüm zamanların en yüksek seviyesi) direnç ile mi kesişiyor?”

bitcoin 100 bin dolara ulasamayabilir 2
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Mayıstaki Düşüşü Doğru Bilen Analiste Göre Bitcoin 100 Bin Dolara Ulaşamayabilir!