Bitcoin 2011’den Bu Yana En Büyük Kaybını Yaşadı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı bu ayı, 19.000 doların altında kapatırsa, 11 yılda ilk kez aylık yüzde 40’ın üzerinde zarar ile kapatacak. ABD hisse senetleri bir düşüş ile açılış yaparken Bitcoin (BTC), bugün itibariyle aşağıya doğru düşmeye devam etti.

Btcusdt
Kaynak: Tradingview

TradingView’den alınan veriler, on günün en düşük seviyesine ulaşarak 19.000 doları altına düştü. Boğalar, düşüş yaşayan ABD borsalarıyla beraber ne 20.000 doları ne de 19.000 doları koruyamadı, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi yazının yazıldığı esnada sırasıyla yüzde 1.8 ve yüzde 2.6 düşüş yaşamıştır. Aynı zamanda ABD doları, bu çeyrekte görülen yirmi yılın en yüksek seviyelerine doğru hareket etmektedir.

ABD doları endeksi (DXY) gün içinde 105,1’in üzerine çıkarak 2002’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Usd
Kaynak: Tradingview

Araştırmacı ve analist Faisal Khan, Twitter’da “ABD doları (DXY), risk piyasalarının devam eden çöküşünün ortasında kısa vadeli düşüş trendi ikna edici bir şekilde kırıldığından Aralık 2002’de görülen yüksek seviyeleri test etmeye hazır görünüyor” açıklamasında bulundu.

Bu arada enflasyon verileri, piyasanın gerisinde kalarak en kötünün yeniden olabileceğini bir kez daha gösterdi.

Ancak son açıklanan verilere göre, merkez bankaları COVID-19 öncesi görülen düşük oranların bir daha geri dönmeyebileceğini kabul etmeye başlamıştır.

En Kötü Yıl Olabilir!

Fiyat verileri, zincir içi metriklerin şu anda tarihi düşük seviyelerde konumlanmaktadır. Bu nedenle BTC’nin teorik olarak ayı piyasasında daha da düşüş yaşayabileceğini göstermektedir. BTC/USD, mevcut 19.000 dolar seviyelerinde kapanırsa, haziran 2022 için aylık yüzde 40’ın üzerinde zararı yaşayarak kapanacaktır.

TradingView ve zincir üstü izleme kaynağı Coinglass’ın onayladığı verilere göre, bu durum onu ​​şimdiye kadarki en kötü haziran ayı yapacak. Mart 2020, 2018 ve 2014 ayı piyasaları bile aylık zaman dilimlerinde daha az şiddetli geçmiştir. Yüzde kırk düşüş en son BTC/USD 8 dolardan işlem gördüğünde yaşanmıştır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.