Bitcoin Arabeske mi Bağladı? Olumsuzluklar Karşısında “Yıkılmadım Ayaktayım” Vurgusu

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX’e yönelik son suçlamaların ardından Bitcoin için zor günler yaşanabilir. Zira Başkan Trump COVID-19’e yakalandı ve hastaneye kaldırılıyor. Şimdiye kadar BTC 10 bin 500 dolar civarında kaldı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

BitMEX ve Donald Trump COVID19 haberlerinden sonra son fiyat düşüşlerinin ardından Bitcoin sakinleşti ve 10 bin 500 doların üzerinde işlem gördü. Altcoinlerle ilgili durum, çoğu mücadele etmeye devam ettiği için biraz farklı gibi görünüyor.

Bitcoin düşüşten sonra sakin kalıyor

Dün bildirildiği üzere, Bitcoin birkaç saat içinde 10 bin 900 dolardan yaklaşık 10 bin 450 $’a geriledi. Düşüş, ABD CFTC’nin büyük kripto para birimi türevleri borsası BitMEX sahiplerini platformu yasadışı bir şekilde işletmek ve kara para aklamayı önleme ihlalleri için suçladığı haberinin ardından geldi.

Kısa süre sonra, Bitcoin dahil çoğu piyasa başka bir darbe aldı. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da kendisinin ve eşi Melania Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bu sefer fiyat düşüşü o kadar güçlü olmasa da, BTC hala 10 bin 400 doların altında yer alıyor.

Ancak sonraki saatlerde, lider kripto para birimi kademeli olarak iyileşmeye başladı. Bitcoin fiyatı 10 bin 500 dolara yükseldi ve hatta onun üzerine çıktı. Şu an itibariyle, BTC 10 bin 550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ancak, Başkan Trump’ın Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde hastaneye kaldırıldığını ve bir anti-viral ilaç almaya başladığını belirtmekte fayda var. Hastaneye yatış, Wall Street vadeli işlemlerinin hafta sonu işlemlerini tamamlamasından birkaç dakika sonra gerçekleşti.

Pazar günü öğleden sonra ABD saat diliminde vadeli işlemlerin Trump’ın durumuna tepkisini beklemeliyiz ve geçtiğimiz aylardan öğrendiğimiz gibi Bitcoin de buna göre işlem yapacak.

Beyaz Saray doktoru, Başkanın “çok iyi” olduğuna dair halka güvence verdi. Yine de, Trump ile ilgili bu tür belirsizlik haberleri BTC’nin fiyatını kolayca etkileyebilir.

Btcusd. Source: Tradingview

Bu en son fiyat performansı ile Bitcoin, Cuma günkü işlem seansını kırmızı renkte kapatırken ABD borsa endeksleriyle korelasyon gösterdi. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,5, S&P 500 %1 azalırken, Nasdaq %2,2’lik düşüşle en kötü işlem yapan borsa oldu.

Altcoinlerin mücadelesi

Altcoin piyasası da bazı önemli fiyat düşüşleri ile yukarıda bahsedilen haberlerin olumsuz etkilerini hissetti. İkinci en büyük dijital varlık Ethereum 350 dolar civarında kaldı.

Ripple da düne benzer bir seviyede kaldı ve 0,23 doların üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Polkadot (%-2,5), Chainlink (-%1,5), Crypto.com Coin (-%0,5) ve Bitcoin SV (-%1,5) düşüş gösteren koinler arasında yerlerini aldılar.

Tek istisna Binance Coin’den geliyor. BNB dünden bu yana %2,5 arttı ve 28 dolara yaklaştı.

Cryptocurrency Market Overview. Source: Coin360.Com

İlk 100’deki en etkileyici kazanç piyasaya yeni giren PumaPay’dan geldi. Yerel kripto para birimi PMA,%220 artışla 0,0012 dolara yükseldi.

Ampleforth %20 artışla 0,9 dolara çıktı. Terra (%6,5), Celsius (%6,5) ve TRON (%6) yükseliş gösteren koinler arasında yerlerini aldılar.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Buna karşılık, DFI.Money (YFII) %10 kayıpla en fazla değer kaybeden koin oldu. Uniswap’in yönetim tokenı UNI %9, HedgeTrade %7.5, SushiSwap %7 ve OMG Network %5 düşüşü gösterdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.