BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,946.28
ETH
$3,859.26
XRP
$1.10
LTC
$187.08
LINK
$26.06
BNB
$485.24
XTZ
$6.67
EOS
$4.48
NEO
$42.66
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Bitcoin ATM Şirketi, ABD’nin En Büyük Alışveriş Merkezi Şirketiyle Ortaklık Kurdu

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Miami merkezli Bitcoin (BTC) otomatik vezne makineleri (ATM) şirketi Bitstop, birçok yere Bitcoin ATM’leri kurmak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük AVM işletmecisi Simon Malls ile ortaklık kurdu.

26 Kasım’da BitStop, şirketin California, Florida ve Georgia’daki beş Simon Malls lokasyonuna Bitcoin ATM’lerini kurduğunu duyurdu. Bitstop’un kurucu ortağı ve CEO’su Andrew Barnard, ATM’lerin tatil sezonundan önce kurulduğunu söyledi:

“Bitcoin ATM’lerini Simon Mall lokasyonlarına böyle stratejik bir zamanda kurmamızın sebebi, müşterilere Black Friday ve Noel tatili alışverişlerini yaparken rahatlıkla Bitcoin satın alabilme imkanı sunmak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Barnard’a göre Bitstop, ATM ağını 2020’nin sonuna kadar 500’den fazla lokasyona ulaştırmayı planlıyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Bu yeni ortaklığın temeli, şirketin Ekim ayının ortasında Miami Uluslararası Havaalanı’na kurulan ATM ile atılmıştı.

Global Bitcoin ATM ağı büyüyor

Dünya çapında kurulan ATM’lerin sayısı yeni bir kilometre taşına ulaştı. Veriler dünya genelinde 6.000’den fazla ATM’nin bulunduğunu ve bunların yüzde 65’inin ABD’de olduğunu gösteriyor.

Yetkililer bu tür Bitcoin ATM’lerine giderek daha da temkinli yaklaşıyor. Örneğin, ABD Gelirler İdaresi’nin Ceza Soruşturma Şefi John Fort, son zamanlarda Bitcoin ATM ve kiosklarının neden olduğu potansiyel vergi sorunlarının araştırıldığını söyledi.

Muhtemel vergi sorunlarına ek olarak Fort, kripto para birimi ile ilgili diğer şirketlerin takip ettiği “Müşterini Tanı” ve “Kara Para Aklamayı Önleme” kurallarını, ATM işletmelerinin de takip etmeleri gerektiğini belirtti.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.