Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Balinaları Çılgınca BTC Topluyor! Tarihin En Agresif Birikim Döngüsü Yaşanıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son analitik verileri, Bitcoin (BTC) cüzdanlarının son altı ayda agresif bir şekilde Bitcoin eklediğini gösteriyor. Popüler zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre, balinalar amiral gemisi dijital para birimi BTC’yi satın almaya devam ederek birikimlerini çılgınca artırdı.

“Tarihin en saldırgan birikimlerinden biri”

Kısa bir süre önce Santiment, Twitter’da küçük ve orta ölçekli Bitcoin cüzdanlarının yakın zamanda büyük miktarda BTC satın aldığını paylaştı. 0.1 Bitcoin ile 100 BTC arasında BTC’ye sahip olan bu cüzdanlar son altı ayda varlıklarını yüzde 9 arttırdılar. Santiment ekibi, bunun kripto tarihindeki en agresif satın alma döngülerinden biri olduğunu vurguladı.

Bir Santiment gönderisine göre, bu balinalar daha önce 2017’deki boğa koşusu sırasında toplu halde Bitcoin biriktirmişti. BTC yaklaşık 20.000 dolarlık ATH’sine ulaştıktan sonra, zulalarının bir kısmını sattı. Bunu dibe doğru bir fiyat düşüşü takip ederken, alıma devam ettiler ve 2020’nin sonuna kadar da biriktirdiler.

Önde gelen kripto para birimi son zamanlarda 20.000 doların altına düştüğünden, bu balinalar onu agresif bir şekilde biriktiriyor. Santiment raporu, bunun gibi büyük yatırımcıların uzun vadede fiyat beklentilerinde genellikle haklı oldukları, ancak piyasadaki kısa vadeli dalgalanmaları tahmin etmekte başarısız oldukları sonucuna varıyor.

Balinalar Ethereum’a güvenirken, ADA’ya şüphe duyuyorlar!

Rapora göre, benzer büyüklükteki balinalar da son birkaç yılda Ethereum satın alıyor. Balinalar ellerinde tuttukları ETH’leri yalnızca ETH fiyatı Mart 2019’da 150 doların üzerine çıktığında ve ardından 2020 yılında fiyat 500 doları aştığında sattılar.

2021’deki ETH fiyat düşüşünden bu yana satın alıyorlar.

Yine de, BTC ve ETH biriktirmelerine rağmen, bu yatırımcılar Cardano’nun ADA’sını 2021 sonbaharındaki 1,3 dolarlık zirvesinden bu yana satıyorlar. O zamandan beri ADA’yı net olarak satıyorlar. Rapor, bu balinaların ADA’nın potansiyelinden şüphe duyduklarını gösteriyor.

Köpekbalıkları ve balinalar Bitcoin’i terk ediyor!

Santiment tarafından 31 Aralık’ta yayınlanan daha önceki bir tweet, yukarıda belirtilen daha küçük balinaların aksine, 10 ila 10.000 Bitcoin tutan köpekbalıkları ve balinaların BTC’lerini yoğun bir şekilde sattıklarını belirtiyordu.

Genel olarak, Bitcoin tarihi bir zirveye ulaştığından bu yana bu adresler geçen yıl Kasım ayında kümülatif olarak 10,75 milyar dolar değerinde BTC sattı. Santiment’e göre bu kümülatif satış, piyasayı “2022’nin hızlı bir şekilde sona ermesine” götüren nedenlerden biriydi.

Bu yazının yazıldığı sırada, BTC dünyanın en yüksek hacimli ve düşük komisyon alan kripto para borsası Binance’de 17.199 dolardan işlem görüyor. Hala Binance hesabınız yoksa buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Bitcoin Balinaları Çılgınca BTC Topluyor! Tarihin En Agresif Birikim Döngüsü Yaşanıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!