Binance

Binance Yetkilisi: “Merkezi Borsalar Bu Tarihte Piyasada Olmayabilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcosar.com – Binance’in baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann, şirketin merkezi borsasının 10 yıl içinde var olmayabileceğini çünkü kripto piyasasının merkezi olmayan finansa (DeFi) doğru ilerlediğini söyledi.

Binance, “rezerv kanıtı” uygulamasını başlattı!

Şimdilik borsa, rakip borsa FTX’in çöküşünden sonra müşterilere varlıklarının tamamen desteklendiğini göstermenin bir yolu olan “rezerv kanıtı” uygulayarak müşterilerin güvenini korumaya çalışıyor. Ancak Hillmann Perşembe günü CoinDesk’in “First Mover” programında yaptığı açıklamada, sürecin yavaş olduğunu söyledi. İşte yapılan açıklama:

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

“Üçüncü taraf bir denetçi getirmek de dahil olmak üzere çok adımlı bir süreç olacak” dedi. “Binance için gerekli olan kapsam ve ölçeğin denetimini yapmak zaman alıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann
Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann

Binance, diğer önde gelen kripto tabanlı şirketlerin yanı sıra, sektördeki yeni kurulan şirketlere fon sağlanmasına yardımcı olmak için Web3 için bir “sektör kurtarma girişimi” öncülük etti. Borsa, Hillmann’ın söylediğine göre kullanıcıların fonlarının tutulduğu saklama rezervlerinden ayrı olan kurumsal rezervlerinden 2 milyar dolara kadar katkıda bulunacağını söyledi.

Borsanın rezervlerine “güvendiğini” ve kurumsal hesabında ne kadar para tutulduğunu açıklamamasına rağmen borsanın, kullanıcıların platformdaki varlıklarını doğrulamalarının bir yolu olan Merkle Tree analizini uyguladığını da sözlerine ekledi.

Hillmann, Binance‘in “New York Borsası, Londra Borsası ve neredeyse Tokyo Borsası’nın toplamından daha büyük” olmasına rağmen, bir rezerv kanıtı oluşturmanın ne kadar yavaş olduğu konusunda “biraz utandığını” itiraf etti ve şunları sözlerine ekledi:

“Sonunda piyasa bunu zorunlu kılacak. Bu kadar. Bu konuda eğerler, veyalar veya amalar yok. Bunu uzun zaman önce görmeliydik ve şimdi arayı kapatıyoruz.”

Binance Yetkilisi: “Merkezi Borsalar Bu Tarihte Piyasada Olmayabilir!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.