BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,282.49
ETH
$4,137.04
XRP
$1.09
LTC
$195.20
LINK
$32.10
BNB
$485.41
XTZ
$6.66
EOS
$4.81
NEO
$44.09
$63,285.57
+5.67%
$4,136.77
+3.39%
$1.09
+1.49%
$195.20
+3.18%
$1.00
0%
$1,519.48
+3.39%
$292.67
+7.03%
$55.31
+2.6%
$173.34
-1.72%

Bitcoin Borsa Rezervlerinin 2020’de Düşmesi Ne Anlam İfade Ediyor?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin borsa rezervleri geçen yıl 5 milyar dolar düşerek birikim işaretleri gösterdi. Borsa Bitcoin (BTC) rezervleri düşmeye devam ediyor, bu da perakende yatırımcıların ve balinaların birikim yapabileceğini gösteriyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

CryptoQuant’ın verilerine göre, tüm borsaların rezervleri 2,4 milyon BTC’ye düştü ve bu da 25 milyar dolara denk geliyor. Buna karşılık, Ekim 2019’da borsalarda şu anda 30 milyar dolar değerinde yaklaşık 2,8 milyon BTC vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!
Geçtiğimiz yıl boyunca tüm borsalardaki Bitcoin rezervleri Kaynak: CryptoQuant
Geçtiğimiz yıl boyunca tüm borsalardaki Bitcoin rezervleri Kaynak: CryptoQuant

Balinaların ve perakende yatırımcıların satış baskısında net bir düşüş var

Yatırımcılar BTC yatırdığında borsa rezervleri artar. Tipik olarak, mevduatlar veya girişler satış baskısı olarak kabul edilir. Zira traderlar satmak için borsalara BTC göndermelidir.

Bu nedenle borsa girişleri azaldığında bu durum, genellikle yatırımcılar tarafından BTC satma iştahının azaldığını gösterir.

CryptoQuant’ın bir başka grafiği, aynı zaman diliminde borsalara net BTC girişlerinin eğilimini gösteriyor.

Son iki ay boyunca, net girişler genellikle negatif olarak 20.000 BTC seviyesinde kaldı. Net girişler, özellikle BTC’nin 10 bin 300 dolardan 10 bin 700 doların üzerine hızla yükselmesiyle son haftalarda keskin bir düşüş yaşadı.

26 Eylül’de büyük balina kümelerinin 10 bin 407 dolardan ortaya çıktığı ifade edilmişti. Balina kümeleri, balinalar yeni BTC topladığında ve yeni topraklara dokunmadığında oluşur. Kümeler genellikle balinaların yeni bir alanda birikmeye başladığını gösterir.

Birikim eğilimi ve BTC’nin 10 bin doların üzerindeki esnekliği göz önüne alındığında, yatırımcıların muhtemelen satış yapmak için çok az iştahları söz konusu.

Coinzilla Banner (728x90)

Tüm borsalar Bitcoin net girişi. Kaynak: CryptoQuant
Tüm borsalar Bitcoin net girişi. Kaynak: CryptoQuant

BTC’yi cari fiyatlarla satma konusundaki isteksizliğin ve tutarlı birikimin bir araya gelmesi nedeniyle, BTC güçlü bir üç aylık kapanış yolunda ilerliyor.

Borsa  net akışlarındaki ani düşüşün arkasındaki bir başka olası neden, büyük ölçekli saldırılar olabilir. Son zamanlarda, KuCoin’in sıcak cüzdanların özel anahtarlarının ele geçirilmesinden sonra 150 milyon doların çalındığı ifade edilmişti..

Bitcoin, ikinci en iyi üç aylık kapanışı için yolda

Skew‘e göre BTC, en iyi ikinci üçüncü çeyrek dönemini görme yolunda ilerliyor. BTC, ikinci çeyreği 9 bin 140 dolar civarında kapattı. İkinci en iyi üç aylık kapanışı garantilemek için BTC’nin 10 bin 600 oların üzerinde kalması gerekiyor.

2014'ten beri Bitcoin'in üç aylık kapanış fiyatları. Kaynak: Skew
2014’ten beri Bitcoin’in üç aylık kapanış fiyatları. Kaynak: Skew

Üçüncü çeyrek boyunca BTC’nin güçlü performansının arkasında birkaç neden bulunuyor. En önemlisi, ABD bir teşvik tasarısını onayladıktan sonra BTC, altın ve hisse senetleri ile birlikte yükseldi.

Teşvikten piyasa çapında bir toparlanmanın ilk hızlı başlangıcı, düşük faiz oranlı bir ortamla birleştiğinde, elverişli bir makro zemin yarattı. Skew’deki analistler şunları söyledi:

“Bitcoin için son bir gün daha ve yine de en iyi ikinci üçüncü çeyrek gibi görünüyor. Ancak , 2020 yılının ikinci çeyreğine de yakın bir durum söz konusu.”

Yıl sonu boyunca, Bitcoin’in hissiyatını canlandırabilecek üç temel makro faktör var: zayıflayan ABD doları, bir teşvik paketi olasılığı ve aşılar.

Bu arada, Fed ortalama enflasyon hedefleme stratejisini ikiye katlarken ABD doları, yen, yuan ve frank gibi rezerv para birimleri karşısında zayıflık göstermeye devam ediyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ancak doların uzun süreli zayıflığı ABD borsasını diğer piyasalara karşı düşük performans riski altına sokabilirken, USD’ye karşı fiyatlandırılan Bitcoin ve altına doğrudan fayda sağlayabilir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.