Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.300 Doları Aştı! İki Göstergeye Göre Yükseliş Devam Edebilir!

Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.300 Doları Aştı! İki Göstergeye Göre Yükseliş Devam Edebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Onchain (Zincir İçi) verileri sağlayan CryptoQuant analitik platformunda deneyimli trader ve yazar Dan Lim, Bitcoin‘in (BTC) henüz aşırı satılmadığından emin.
Twitter’daki birçok Crypto konuşmacısı, devam eden Bitcoin (BTC) artışının çok hızlı olduğundan ve çok yakında bu artışın silineceğinden emin. Bununla birlikte, CryptoQuant’ın doğrulanmış yazarı, en az iki güvenilir indikatörün (göstergenin) boğalar için harika göründüğünü söylüyor.

Bitcoin (BTC) yükselişi devam edebilir!

Zincir üzerinde üst düzey bir veri sağlayıcısı olan CryptoQuant ekibinde yer alan Dan Lim’in son analizinde Bitcoin (BTC) fiyatının gerisinde kalan iki gösterge gösteriyor.

Crypto market in 2023

Bitcoin (BTC) fiyatı, FTX’in neden olduğu çöküş aşamasından çoktan kurtulmuş olsa da, Open Interest (Açık Faiz) ve Leverage Ratio (Kaldıraç Oranı) göstergelerine bakıldığında her iki ölçüm de hala birkaç ayın en düşük seviyelerine yakın. Bitcoin’deki son güçlü ralliye rağmen, bu iki gösterge hala aşırı ısınmamış durumda.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Düşmanı İki Ünlü İsim, Kripto Paralarınızı Satın Dedi! Fakat Balinalar Karşı Çıkıyor!

Açık Faiz (Open Interest) göstergesi, doğrulanmış kripto para borsalarındaki tüm açık türev pozisyonlarının ABD Doları cinsinden değerini gösterir. Bu metrik, türev piyasasındaki aktiviteyi yansıtır. OI, Aralık ayı ortasında dibe vurdu ve daha hala hafif bir toparlanmanın ortasında görünüyor.

Bu nedenle, ara dönemdeki en ilginç gelişmeler Bitcoin (BTC) boğaları için henüz gelmedi, diye tahmin ediyor Lim:

“Gelecekte Bitcoin’de güçlü bir düşüş olursa veya dip noktasını yenilerse aktif bir satın alma perspektifine sahip olmak gerekir.”

Bu arada, Bitcoin’in (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi, 2022 yılının Nisan ayından bu yana ilk kez 100 üzerinden 50’nin üzerine çıktı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi
Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi. Kaynak: Alternative

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

Bitcoin (BTC), Ağustos ortasından bu yana görülmemiş seviyelere yükseldi!

Dün, 21 Ocak 2023’te, Bitcoin (BTC) büyük spot borsa platformlarında kısa bir süreliğine 23.330 dolara sıçradı. Bu nedenle, 19 Ağustos 2022’den beri görülmemiş seviyeleri gördü ve son beş ayın yeni zirvesini belirledi.

İki aydan kısa bir süre içinde Bitcoin (BTC) neredeyse yüzde 50 arttı. Ancak, 10 Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların yüksek seviyesinin hala yüzde 66 altında işlem görüyor.

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 8.8 arttı. Coinglass’ın tahminlerine göre, 385 milyon dolarlık türev işlem tasfiye edildi; bunların yüzde 80’ini “short” işlemler oluşturdu.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.300 Doları Aştı! İki Göstergeye Göre Yükseliş Devam Edebilir!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!