featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Düşmanı İki Ünlü İsim, Kripto Paralarınızı Satın Dedi! Fakat Balinalar Karşı Çıkıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki ünlü Bitcoin düşmanı Bitcoin (BTC) satmaya çalışıyor, ancak veriler ve Bitcoin balinaları bu görüşe karşı çıkıyor. Anlaşılan kripto balinalarının başka planları var.

Son altı günde 21.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin, her zamanki gibi gelecekteki yönü hakkında birçok fikir üretti ve her zaman olduğu gibi bu görüşler kutuplaştı.

Bitcoin düşmanının çağrıları verilerle çelişiyor!

Bir yandan, ekonomist Peter Schiff ve TV sunucusu Jim Cramer gibi önde gelen kripto düşmanları, yatırımcıları bir kez daha “sihirli internet paralarına” elveda demeye çağırdı. İşin garibi, bu arada biri diğeriyle dalga geçmeyi de başardı. Böylece, ünlü TV sunucusu Cramer’in dün yaptığı programda herkese kriptodan çıkması çağrısında bulundu ve bu çağrısına tepki gösteren Schiff, zaman zaman kendisinin de doğru tavsiyelerde bulunduğunu söyleyerek dalga geçti ve CNBC sunucusunun tahminlerinin yanlışlığını ima etti.

Bitcoin Dusmanlari

İlginizi Çekebilir: JP Morgan CEO’sundan Çok Sert Bitcoin (BTC) Çıkışı! “Abartılı Dolandırıcılık!”

Jim Cramer and Peter Schiff
Jim Cramer ve Peter Schiff

Bu iki ünlü isim uzun zamandır kripto paralara olan düşmanlıkları ile tanınıyor. Genellikle yatırımcılara kripto paralarını satma çağrısı yapıyorlar. Fakat veriler onların düşündüğü gibi düşünmüyor. LookIntoBitcoin verilerine göre, çeşitli boyutlardaki Bitcoin cüzdanlarının boyutu her geçen gün artıyor. Örneğin 0,01 BTC’den fazla tutan adreslerin sayısı şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,43 milyona ulaştı. Birçok analist Bitcoin’in 15.000 dolarda dibi gördüğünü düşünüyor. Haliyle bu iki ünlü ismin kripto paralarınızı satın çağrıları ve yorumları tepkiyle karşılanıyor.

BTC tutan adresler
0,01 BTC ve üzeri Bitcoin’e Sahip Olan Adresler. Kaynak: LookIntoBitcoin

Bitcoin balinaları artmaya devam ediyor!

En çok Bitcoin’e sahip olan cüzdanlar balina olarak kabul edilir ve bu cüzdanlara dikkat edilir. Balinaların davranışlarının benzer olduğunu görebiliriz. 1000 BTC ve üzerinde Bitcoin’e sahip olan adreslerin sayısı 1 Ocak’tan bu yana sürekli olarak artmaya devam ediyor ve bu tarihten itibaren balina olarak kabul edilen bu adreslere 13 cüzdan daha eklendi. Şu anda toplamda 1000 BTC üzerinde BTC’ye sahip olan 2050 adres var.

1000 BTC Tutan Adresler
1000 BTC ve üzeri Bitcoin’e Sahip Olan Adresler. Kaynak: LookIntoBitcoin
Bitcoin Düşmanı İki Ünlü İsim, Kripto Paralarınızı Satın Dedi! Fakat Balinalar Karşı Çıkıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!