Peter Schiff: “Bitcoin Sahipleri Enayi”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) karşıtı Peter Schiff, bu hafta yeni fiyat kayıplarından sonra kripto para birimi yatırımcılarını küçümseme fırsatı yakaladı.

25 Şubat’ta başlayan bir dizi tweet‘te, altın destekçisi olarak bilinen Schiff, BTC’nin oynak fiyatları dolayısıyla metalden daha az değerli olduğunu iddia etti.

Schiff: Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak görmek “saçmalık”

BTC / USD hafta sonundan bu yana önemli satış baskısı gördü ve son üç gün içinde yaklaşık 1.000 dolar kaybetti.

Schiff, “BTC destekleyicileri #BTC’nin güvenli bir sığınak ve değer deposu olarak #Altından daha üstün olduğunu söylüyorlar. Bu saçmalık” açıklamasında bulundu.

“Bitcoin hiçbir şeyi kanıtlayabilmiş değil. Her dakika doğan bir enayi var ve birçoğunun da Bitcoin’i var.”

Schiff aslında BTC’ye sahip olanlar arasında yer alsa da, sıradan tüketicilerin bile kullanabildiği dijital cüzdanlarının nasıl çalıştığını anlayamaması nedeniyle sıkıntı yaşadı. Bildirildiği gibi, Schiff, dijital cüzdanını açamadıktan sonra cüzdan sağlayıcısı Blockchain’e karşı sert sözler söylemişti. Sonrasında ise PIN kodunu şifresi ile karıştırdığını itiraf etmişti.

Bununla birlikte Schiff, altının üstün bir yatırım olduğunu ve BTC’nin altının dijital eşdeğeri olamayacağını düşünüyor.

Pompliano’dan Bitcoin hakkında farklı görüşler

Schiff’in argümanını besleyen ise, geçen yıl canlı yayında BTC’yi tartıştığı Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun yakın tarihli bir CNN görüntüsü oldu.

Pompliano, BTC’yi, altın, hisse senetleri ve diğer geleneksel yatırımlara kıyasla olaylara farklı tepki verdiği için yatırımcıların kullandığı “ilişkisiz bir varlık” olarak nitelendirdi.

“Servetini koruduğu ya da arttırdığı sürece, bu bağlantısızlık onu güvenli bir sığınak varlığı haline getiriyor” diye özetledi.

Ancak Schiff için bu yeterince inandırıcı değildi.

Çarşamba günü attığı bir tweet’te, “CNN @APompliano, #BTC’nin güvenli bir sığınak olmadığını, diğer varlıklardan bağımsız olarak hareket ettiğini, ilişkisiz bir varlık olduğunu kabul etti’’ yazdı.

“Yani Bitcoin’in değeri, kimsenin hakkında bir şey bilmedi bir fiyat. Bunun değeri nedir? ”

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.