Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Sebebi Amerika Mı?

Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Sebebi Amerika Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyat hareketinin, haftalık grafikte daha düşük en düşük modelini sürdürmekten kaçınmak için 29.500 dolar seviyesine tekrar ulaşması gerekiyor.

Haftanın Wall Street ticareti ayıların kontrolünde sona ermesiyle Bitcoin (BTC), 11 Haziran’da haftalık grafikte en düşük seviyelerine düştü.

Kaynak: TradingView
Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Sebebi Amerika Mı? 1

ABD Enflasyon Baskısı Düşüşün Sebebi!

TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’yi 28 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesi olan 28,528 dolara ulaşarak yatırımcılara sundu.

Parite 10 Haziran’da hisse senedi piyasalarına ayak uydurarak düştü ve bunlar haftayı gözle görülür şekilde düşüşle tamamladı. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yüzde 2,9 ve yüzde 3,5 kaybetti.

Bu değer kayıpları, beklentilerin tam tersine en kötüsüne dönüşen ABD’den gelen şaşırtıcı derecede yüksek enflasyon verilerinin ardından geldi. BİTCOŞAR ailesi olarak bildirdiğimiz üzere yüzde 8,6 ile yıllık enflasyon Aralık 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Tepki gösteren piyasa yorumcuları, gelecekteki BTC fiyat hareketine geldiğinde kesin olarak düşüş tarafındaydı.

Uzman İsimlerin Yorumları!

Popüler Twitter hesabı Crypto Tony, takipçilerine “Bitcoin’de 22.000 – 24.000 ABD Dolarına düştüğümüzde daha düşük talep edecekler zamanı geldiğinde çok açgözlü olmayın” dedi.

Bu arada ticaret paketi Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, mevcut ortamı Mart 2020 COVID-19 sürecindeki düşüş ile karşılaştırdı. Bu yılki yavaş kanamanın, Bitcoin’i kısaca 3.600 dolara çıkaran zamanın “araba kazası” fiyat düşüşlerinden daha acı verici bir şey olduğunu savundu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, veri baskısından sonra daha umutlu bir açıyla “Enflasyon zirveye ulaşmadı ve Bitcoin de yükselmedi” dedi.

Popüler Twitter hesabı PlanC, “Mevcut makro zeminde, tarihsel olarak aşırı satım seviyelerine ulaştığımızı gösteren kaç grafiğin birleştiği önemli değil” dedi.

“Bitcoin varlıklar üzerindeki riskle ilişkili kaldığı sürece, yakın zamanda önemli bir trend dönüşü görmüyorum.”

Bu arada, lider kripto varlık, haftayı mevcut seviyelerde veya 29.450 doların altında kapatırsa, BTC/USD Aralık 2020’den bu yana en düşük haftalık kapanışını tehdit ediyor olacak.

Kaynak: TradingView
Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Sebebi Amerika Mı? 2

Faiz Artırımı Şüpheye Ve Korkuya Sebep Oluyor!

Geleceğe bakıldığında, enflasyona tepki olarak faiz artırım kararları önümüzdeki haftanın ana odak noktası olmaya hazırlanıyor.

Federal Rezerv’in 14-15 Haziran’da yapacağı toplantı için açıklanacak olan Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) tutanakları, fiyat artışlarını durdurmak söz konusu olduğunda politika yapıcıların ne kadar agresif olmayı planladıklarına dair ipuçları verecek.

Altının, mevcut ticaret kanalından yükselerek bu “yeni eski” trendin erken bir göstergesini sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Kripto Analisti Daan, düşüncelerini şu şekilde ifade etti.

“ALTIN, böyle bir değişimde önde gelen faktör olabilir. Bunu yakından izliyorum. Şu anda, hala kötü faktörleri pişirme sürecindeyiz,”

Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Sebebi Amerika Mı?
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!