bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Düşüşe Devam Edecek Mi? Uzman Analist Yorumladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) son fiyat düzeltmesine rağmen düşüş eğiliminde olmadığını söyledi.

YouTube’da 481.000 aboneye sahip olan uzman analist Merten, nispeten kısa vadede bile BTC fiyatı konusunda çok iyimser olduğunu belirtti. Yine de, Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmeye devam edebilmesi için muhtemelen daha düşük bir fiyat aralığını test etmesi gerektiğinin de altını çizdi.

“İdeal senaryomuz, gerçekten 55.000 doların altına düşmememiz. Bu aralığın üzerinde olduğunu görmek istiyoruz.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 58.060 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 0,30 yükseldi.

Merten, BTC’nin 56.000 dolar aralığında dayanacağına inanıyor, ancak en kötü durum senaryosunun 50.000 dolar direnç aralığını test etmesinin oldukça olası olduğunu söyledi.

Uzman analist, önümüzdeki birkaç ay için hala oldukça iyimser görünüyor ve BTC’nin Ocak ayında bir noktada yüksek fiyat aralıklarına geri döneceğini tahmin ediyor. Bitcoin, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükselmişti.

Merten, 2022’nin ilk çeyreğinde veya en geç ikinci çeyreğin başlarında başka bir döngü ortası rallisi gerçekleşeceğini düşünüyor. Analist, Bitcoin’in 100.000 dolara doğru yükselmeye başlamasını bekliyor.

“Özellikle logaritmik grafiğe baktığımızda, burada çılgın bir sorular sormaya gerek yok. Bu, beklediğimiz senaryoyla uyumlu görünüyor.”

Bitcoin Düşüşe Devam Edecek Mi? Uzman Analist Yorumladı!