Bitcoin, Eylül Başından Beri İlk Kez 50 Bin Dolara Ulaştı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), Ekim ayının ilk haftasında 50.000 dolara ulaşmayı başardı.

Bitcoin, El Salvador’un kripto para birimini yasal bir para olarak kabul ettiği 7 Eylül’den bu yana ilk kez Binance borsasında 50.000 dolar seviyesine tekrar ulaşmayı başardı.

Kaynak: TradingView

BTC piyasa duyarlılığını ölçmek için popüler bir araç olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (The Crypto Fear and Greed Index) şimdi açgözlülük seviyesinde.

BTC bugün erken saatlerde Bitstamp kripto para borsasında 49.811 dolara kadar yükselmişti, ancak psikolojik seviyeyi geçemedi. Boğalar, birkaç ret sonrasında BTC fiyatını yükseltmekte başarılı oldular.

El Salvador olayından sonraki düşüşten kurtulan Bitcoin, Eylül ayı sonlarında Çin’in emlak piyasasındaki küresel ekonomiyi etkileyen sorunlar nedeniyle düştü. Aynı hafta içinde, Çin hükümetinin kripto para sektörüne karşı şimdiye kadarki en sert önlemlerini açıklamasının ardından BTC başta olmak üzere neredeyse tüm kripto paralar ağır bir düşüş yaşamıştı.

28 Eylül’de, Bitcoin 40.000 dolarlık desteğin altına düşme eşiğindeyken, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi “aşırı korku” bölgesindeydi. Bu, bazılarının beklediği gibi, düzeltmenin bitmiş olduğuna bir işaretti.

BTC, son 7 günde yüzde 21 yükselmeyi başardı. Şimdi ise herkesin aklındaki soru, kripto paraların kralının daha fazla yükselip yükselmeyeceği.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!