Bitcoin Fiyatı Bu 7 Ülkede Yeni Rekor Kırdı – Listede Türkiye de Var

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, 500 milyon insanın yedi ulusal para biriminde yeni bir rekor kırdı. Girişimci ve piyasa yorumcusu Alistair Milne tarafından derlenen döviz kuru rakamları, bu haftanın en yüksek seviyelerinde Bitcoin’in yedi para biriminde hiç olmadığı kadar değerli olduğunu gösteriyor.

Milne: Diğer para birimleri takip edecek

BTC / USD 12.800 $’lık  seviyelerine dönmeden önce 13.200 $’a ulaştığı için, Bitcoin’in haftalık kazancı Çarşamba günü bir gecede %15’in üzerinde kaldı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Değişim oranı pek çok kişiyi şaşırttı ve birçok ülkenin fiat para birimlerinin – özellikle gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin – Koronavirüsten ve merkez bankalarının buna ekonomik tepkilerinin etkisinden muzdarip olduğu bir zamanda geldi.

Bitcoin’in en son 13.000 $ civarında işlem gördüğü ve 2017’nin sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’a ulaştığı zaman bile ekonomik tablo çok farklı görünüyordu.

Örneğin, 1 BTC’nin her zamankinden daha fazla gerçek fiyata satın aldığı Brezilya’da, tasarruf sahipleri para birimlerinin değerinin ABD doları karşısında tek bir yılda % 28 düştüğünü gördüler.

Brezilya, 209 milyon ile Milne’nin listesindeki nüfus bakımından en büyük ülkeyi oluşturdu. Diğerleri, dahil olan tüm ülkelerin toplam nüfusu 450 milyon olan Türkiye, Arjantin ve Venezuela’dır.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Milne ayrıca, Rusya ve Kolombiya’nın yakında katılacağını tahmin etti ve bir noktada bunu “diğer tüm fiat para birimleri”nin takip edeceğini belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!