Bitcoin, Geçen Seneden Bu Yana En Yüksek Günlük Artışını Gördü: 300 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm kripto piyasasındaki artan fiyat dalgalanmaları, 300 milyon doların üzerinde tasfiye gerçekleşmesine neden oldu. Bitcoin’in yüzde 15’lik fiyat artışı, bir yıl içindeki en büyük artışı oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in batı komşusuna karşı başlattığı “özel askeri operasyon” geçtiğimiz hafta finans piyasalarında büyük aksamalara neden oldu.

Oldukça değişken ve serbest piyasa varlığı olan Bitcoin, günde yaklaşık 5.000 dolar düşerek aylık en düşük seviyesi olan 34.000 doların biraz üzerine kadar geriledi.

Bununla birlikte, kripto para birimi ertesi gün, başka hiçbir ülke iki eski Sovyet devleti arasında devam eden savaşa doğrudan dahil olmak istemediğini açıkladığında hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Bu, varlık birkaç gün boyunca 38.000 dolar civarında kaldığı için BTC için bir konsolidasyon dönemine yol açtı. Ancak dün durum değişti.

BTC yukarıda bahsedilen seviyesinden bir düşüş yaşadı, 40.000 doların üzerine çıktı ve 44.000 doların biraz üzerinde 12 günün en yüksek seviyesine tırmanmaya devam etti.

Bir günde yüzde 15’ten fazla artış kaydeden Bitcoin, neredeyse yüzde 20 arttığı Şubat 2021’den bu yana en önemli günlük fiyat artışını kaydetti.

Çoğu altcoin, çok sayıda tasfiyeye yol açan daha da önemli kazançlar üretti. Coinglass’ın verilerine göre, geçtiğimiz gün 60.000’den fazla yatırımcı likit oldu ve toplam 300 milyon doların üzerinde tasfiye gerçekleşti.

Tek en büyük tasfiye emri (11 milyon doların üzerinde) Binance’de gerçekleşti ve bu pozisyon bir günde yüzde 20’den fazla artan THETA’ydı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!