Bitcoin Gerçeğe Uygun Değerine Düşündüğümüzden Daha Yakın mı?

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı, CFTC’nin BitMEX’e karşı yaptığı suçlamalara, tek bir günde 300 $’lık değer kaybederek yanıt verdi.

Beklenen düzeltmeler pek çok kişiyi şaşırtmış olsa da, Bitcoin’in fiyatı kısa süre içinde sabitlendi ve kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada 10 bin 500 dolar seviyesinde işlem gördü. Ancak Açık Pozisyon, en iyi türev borsalarında yeni düşük seviyelere ulaştığı için hepsi bu kadar değil. Kripto para biriminin fiyatı için sırada ne olduğunu tahmin etmek zor olsa da, şu anda fonlama oranları fiyatın yavaşça kanamaya başladığına işaret ediyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yavaş bir kanama mı yoksa ani bir ölüm mü?

A slow bleed or sudden death?

Whalemap.io’dan NET MPL tablosunu gözlemleyerek kurulabileceği gibi, perakende yatırımcılar kârla satış yapıyorlar. Ocak 2019’da, çoğu satıcının kayıp kaydı yaptığı sırada, kripto para biriminin fiyatı, Haziran 2019’da toparlanmaya başlamadan önce grafiklerde daha da düştü. Son zamanlarda popüler bir trader ve zincir içi analist tweet atarak bu duruma vurgu yaptı:

A slow bleed or sudden death?

Söz konusu trader, BTC fiyatlarındaki yavaş kanama hakkında yorum yaptı ve bunun mutlaka yükseliş göstermesi gerekmese de düşüş görünümünün de garanti edilmediğini ekledi. Bu iddia, çizelgelerde aşağıya inen herhangi bir şeyin düzeltici bir yapıya yer bırakması mantığına dayanıyordu. Ancak dün, Bitcoin haritasının whalemap.io’dan yakaladığı oldukça ilginç hareketler vardı.

A slow bleed or sudden death?

Na anlama geliyor?

Baloncuklar, BTC’nin satın alındığı tarihi gösteriyor ve ilginç bir şekilde, dün satılan Bitcoin’in yüksek bir yüzdesinin 2018-2019 zaman çizelgesine dağıldığı görüldü. En göze çarpan satış, 17 bin dolar seviyesinde satın alınan ve 10 bin 500 dolardan satılan Bitcoin oldu. Bir düşünün – Bir HODLer, kripto varlığı yaklaşık iki yıl boyunca elinde tuttu ve fiyatı 300 $ düştüğünde sattı. Bu, eksik bir bulmaca parçası olduğu anlamına mı geliyor?

Kripto piyasası farklı bir fiyat trendi oluşturuyor ve Mayıs 2020’den beri benzer fiyat hareketleri grafiklerde kendini tekrarladı. Borsa çıkışları artıyor ve girişler azaldı. 2018’deki HODLerların BTC’yi yaklaşık % 40 kayıpla satmasıyla birlikte, öngörülen sinyal bir trendin tersine çevrilmesi gibi görünüyor. Ancak, trendin ne zaman tersine döneceğini kestirmek zordur. Bitcoin’in fiyatı 8 bin 500 dolar seviyesine (Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri) yaklaştıkça, ona yaklaşma ihtimalimiz var.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, birçok zincir içi analist kripto varlığın yavaş yavaş düşeceğine inanırken, BTC ani bir ölümle hepimizi şaşırtabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!