bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Hakimiyeti 2021’in 1. Çeyreğine Kadar Altcoinleri Yok Edebilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi patlaması ve altcoinlerde ROI patlaması, yükseliş hissini kriptoya geri getirmeye yardımcı oldu ve Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasına ve şimdiye kadarki en uzun süre için kilit seviyesini korumasına yardımcı oldu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Ancak, altcoinler en baskın kripto para birimine karşı kaybettiği zemini geri kazanmış olsa da, BTC hakimiyeti potansiyel olarak tersine döndü ve haftalık olarak kilit bir seviyenin üzerinde kapanırsa, altcoinler yıl sonu boyunca ve 2021’in başlarında ciddi anlamda çöküşler görebilir.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı bir kez daha 12.000 $’lık dirençle flört ederken, finans dünyasının geri kalanı onun etrafında çöküyor. Hisse senetleri düşüyor, altın küçük bir gerileme yaşadı ve yatırımcılar tokenları BTC ile değiştirirken altcoinler kan kaybediyor.

Altcoinlerden çıkıp BTC’ye geri dönen sermaye dönüşü, finansın geri kalanı dalgalanırken, piyasa değeri açısından lider kripto para birimindeki son gücün ardında yatan şey olabilir.

Altcoinler acı çekerken BTC hakimiyetinin tırmanması, bu süreci eylem halinde açıkça gösteriyor. DeFi yazından elde edilen kar elde etmek, bir dizi olumsuz haber, takas hackleri ve daha fazlası karşısında bile Bitcoin’i dirençli tuttu.

Girmeye başlayan kurumsal parayla birleştiğinde BTC, kripto piyasasının geri kalanından daha iyi performans gösterebilir, ancak bunların tümü BB ortasının üzerinde haftalık kapanışa bağlı.

BTC.D’nin BB ortasının üzerinde kapanabildiği (Bollinger Bantlarının hesaplandığı hareketli ortalama) geçmiş örnekler, ters yöne güçlü bir itişle sonuçlandı ve hemen ardından altcoinler düşüşe geçti.

Bitcoin boğa koşusu mu?

En son BTC hakimiyeti dağıldı ve altcoinleri geride bıraktı, 2019’da Bitcoin’in 13.800 dolara kadar patladığı zamandı.

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi bu sefer daha yükselişe geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi belirlenmeden önce mücadele etmek için yalnızca 12.000 $ ‘ın üzerinde bir direnç seviyesine sahip.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Yatırımcılar bunu biliyor ve BTC.D’nin gösterdiği gibi sermayeyi altcoinlerden Bitcoin’e aktarıyor olabilir.

Son iki haftalık mum, BB ortasının üzerinde kapandı, en iyi Bollinger Bantlarına bir itme ve ortalama %38’lik bir artışla sonuçlandı. Benzer boyuttaki bir başka artış, BTC.D’yi %83 hakimiyetine kadar çıkaracaktır.

Böyle bir düşüş, 2017 kripto balonunun tamamını ve altcoinlerin fiyat artışı açısından yarattığı etkiyi tamamen silecektir. Bu gerçekleşirse, BTC’nin değerlemesi yükselse bile, altcoinler daha da toz haline gelebilir.

Bitcoin Hakimiyeti 2021’in 1. Çeyreğine Kadar Altcoinleri Yok Edebilir