Bitcoin Madencilik Ücretleri Artıyor! Amerika’dan Açıklama Geldi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madenciliği, gün geçtikçe zor bir hale geliyor. Bugünden itibaren yerel politikacılar nedeniyle ABD merkezli madenciler çok daha fazla zorlanabilir. Bu sefer Washington eyaleti, birçok madencinin başka bir eyalete hatta başka bir ülkeye taşınmayı düşünmesine neden olabilecek önemli bir tarife duyurdu.

1 Haziran’da Washington’daki 39 ilçeden biri olan Chelan County, Bitcoin madencileri için önceki oranla nazaran yüzde 29 oranında artıracak yeni bir enerji tarifesinin uygulanacağı duyuruldu. Bu madde elektrik tüketiminin standart orandan çok daha yüksek olması nedeniyle madencilik şirketlerinin tüm müşterilerden daha yüksek bir oran ödemek zorunda kalacağı anlamına gelmektedir. Öte yandan yerel basına göre başka bir ilçe mevcut enerjinin yüzde 25’i olan yüksek enerji tüketimi nedeniyle madencilik şirketlerinin açılmasına izin vermemeye devam edecek.

Yeni Tarife 2022’in Başında Başlayacaktı

Yapılan açıklamalara göre, yeni tarife 2022’nin başlarında yürürlüğe girecekti. Ancak ülkede uygulanmakta olan tüm yeni kurallar ve düzenlemeler nedeniyle haziran ayına ertelendi. PUD Komiseri Garry Arseneault, yeni tarifenin yenilikçi olduğunu düşündüğünü belirtti. Ayrıca komisyonun bu tür bir talep için yeni bir oran oluşturduğunu savundu.

Yeni tarife uygulanmadan önce faaliyetlerine önemli yatırımlar yapmış oldukları için üç büyük madencilik şirketi, yeni tarifeden bir süre muaf tutulacak.

Chelan İlçesi Bitcoin Madenciliğine Karşı Değil

Geçtiğimiz 4 yıl boyunca Chelan County’nin Kamu Hizmeti Bölgesi (PUD), bu tür faaliyetlerin ön saflarında yer aldığından, yasadışı kripto para madenciliğini durdurmak için yeni adımlar attı. Ancak, madencilerin ihtiyaç duyduğu elektrik miktarı, hatta çeşitli yerlerde yangın riskleri oluşturması ve potansiyel olarak ilçenin elektrikli ekipmanına zarar vermesi nedeniyle hızla ilçe için bir sorun haline geldi. Ayrıca bu risk nedeniyle ekipmanları korumak için birkaç elektrik kesintisi gerçekleştirmesine neden oldu.

Bu argümanı kullanan Arseneault, Chelan County’nin madenciliğe veya kripto para birimlerine karşı olmadığını, ancak ilçenin enerjisini kasıtlı olarak durdurduklarını belirtti. Ayrıca bunun için uygun ücreti ödemeden yasadışı bir şekilde faaliyet gösteren yeraltı madencilerine müsamaha gösteremeyeceğini de ekledi.

Unutulmamalıdır ki, madencilik faaliyeti için enerji oranlarındaki artış biraz yüksek görünse de diğer devletlerin çevresel nedenlerle yasaklamak veya ertelemek istediği bir faaliyetti. Bu nedenle, şimdilik Chelan madencileri, eskisinden biraz daha fazla ücret ödeyerek çalışmaya devam edecektirler.

Bitcoin Madencilik Ücretleri Artıyor! Amerika’dan Açıklama Geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.