Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Son İki Haftada İlk Kez 60 Bin Doların Altına Düştü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, küresel kripto para piyasası düzeltmesinin ardından değerini kaybediyor.

Lider kripto para birimi bu haftaya zorlu bir başlangıç ​​yaptı ve kısa bir süre önce 60.000 doların altında işlem görüyordu. Kasım ayının başından bu yana, 24 saatlik tasfiyeler 600 milyon dolara ulaştı.

BTC, yeni bir saatlik mumun açılmasıyla 60.000 dolarlık güçlü desteğe düştü. Destekten geçtikten sonra, anında 900 dolar daha kaybetti ve bu, toplamda günlük yüzde 7,3 düşüş anlamına gelmektedir.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin sürekli olarak 59.000 dolarlık desteği test etti ve 58.368 dolarlık yeni bir günlük düşük seviyeye ulaştı. Daha önce, yatırımcılar Bitcoin’in daha önce dokunulmaz olan 60.000 dolarlık desteği kırma konusunda temkinliydi.

Yüksek kaldıraçlı pozisyonlar halihazırda piyasadan tasfiye edildi ve boğalar yaklaşık 600 milyon dolarlık zarara uğradı.

Ethereum, Cardano ve Dogecoin gibi altcoin’ler, yeni yerel düşük seviyelere ulaşırken ortalama yüzde 10 değer kaybetti.

Bitcoin Son İki Haftada İlk Kez 60 Bin Doların Altına Düştü!