Bitcoin Tekrardan 43 Bin Dolar Oldu!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bugün erken saatlerde 43.361 dolara yükseldi. 

En büyük kripto para birimi şimdi geçen haftaya göre yaklaşık yüzde 10,89 arttı. 

Bu arada, Ethereum (ETH) ise psikolojik olarak önemli olan 3.000 dolar seviyesini aştı.

Screenshot 1 5
Kaynak: Coinmarketcap

LUNA hariç diğer altcoin’lerin büyük çoğunluğu yeşil renkte işlem görüyor.

Cardano (ADA) yüzde 6’lık bir fiyat artışıyla en büyük 10 varlık içerisinde lider durumda. Kripto para birimi şimdi önemli seviye olan 1 dolara doğru yükselmeye devam ediyor.

Başka bir Ethereum rakibi olan olan Polkadot (DOT), son 24 saatte neredeyse yüzde 6 arttı.

Bitcoin Cash (BCH), Sint Marteen’in tartışmalı Bitcoin çatalını yasal para birimi olarak benimsemeye çalıştığına dair raporlar nedeniyle yüzde 8,8’den fazla arttı.

Bored Ape Yacht Club’ın değiştirilemez token koleksiyonunun arkasında yakın zamanda piyasaya sürülen Ethereum tabanlı varlık olan ApeCoin (APE), yüzde 3,63 arttı ve şu anda 10,81 dolardan işlem görüyor.

Bir zamanlar önde gelen kripto para birimleri arasında yer alan Dash (DASH), sonunda 9’dan fazla artış gösterdi. Buna rağmen 69. sırada yer alıyor.

Ethereum Classic (ETC), Algorand (ALGO) ve EOS (EOS) da çift haneli fiyat artışları kaydederek piyasaya öncülük etti.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 1,925 trilyon dolar. Boğaların, Kasım ayında kaydedilen 3 trilyon doları geri almak için önünde geniş bir alan bulunuyor.

Bitcoin’in pazar hakimiyeti şu anda yüzde 42,1 seviyesinde bulunuyor. Ethereum, toplam kripto piyasası değerlendirmesinin yüzde 18,5’ini oluşturuyor.

Bitcoin Tekrardan 43 Bin Dolar Oldu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.