Bu Altcoin, Yasal Para Birimi Olabilir!

BitcoinCash
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hollanda Krallığı’nın kurucu bir ülkesi olan Sint Maarten, Bitcoin’in en önemli dalı olan Bitcoin Cash’i yasal para birimi olarak kabul edebilir.

Birleşik Halk Partisi’nin başkanı Rolando Brison, şimdiden böyle bir yasa tasarısını araştırmaya başladığını dile getirdi.

Brison’a göre, Bitcoin ve takas edilemeyen token’lar da sermaye kazançlarından muaf tutulacak.

Geçen haftalarda Brison, maaşını Bitcoin Cash kripto para birimi olarak almayı kabul eden dünyanın ilk seçilmiş yetkilisi oldu. Bitcoin çatalını da “yenilikçi” ve “hızlı büyüyen” olarak nitelendirdi.

Brison, önde gelen Bitcoin Cash destekleyicisi Roger Ver’e, St. Maarten’i Karayip bölgesinin kripto para birimi başkentine dönüştürmeye yardım ettiği için kendisine teşekkürlerini sundu.

Milletvekili, Bitcoin Cash’i “uygun bir ek ticaret, işlem ve tasarruf aracı” olarak gördüğünü açıkladı.

Çok ihtiyaç duyulan bir benimseme artışı

Bir zamanlar piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasında yer alan Bitcoin Cash, 2021 boğa koşusu sırasında yavaş yavaş önemsiz bir hale geldi ve diğer eski zamanlayıcıları yakalamak için herhangi bir ilgi elde edemedi. Popüler destekleyici Ver ise, neredeyse bir yıldır Twitter’da ilginç bir şekilde sessizliğini koruyor.  

Bitcoin Cash’in fiyatı geçen hafta yüzde 20 artış gerçekleştirdi ve diğer büyük altcoin’lerden daha iyi performans gösterdi.

Tartışmalı Bitcoin çatalı, Aralık 2017’de kaydedilen 3.785,82 dolarlık rekor zirvesinden beklenmeyen bir şekilde yüzde 91,03 düştü. Şu anda spot borsalarda 338 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash’i, 2017’de Bitcoin için “meşru bir rakip” olarak adlandırdıktan sonra “çoğunlukla başarısız” olduğunu da söylemeden geçmedi.

Bu Altcoin, Yasal Para Birimi Olabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.