Bitcoin Üreticileri Artan Talebi Karşılayamadı!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ağında bir işlem yapmanın ortalama maliyeti son 10 aydır hiç olmadığı kadar en yüksek seviyede.

BitInfoCharts’in verilerine göre BTC madencileri an itibari ile BTC ağında işlem yapabilmek için geçen aylar ile karşılaştırırsak eğer çok daha fazla masraf yapmaları gerekiyor. Bu verilere göre Bitcoin’de bir işlemin ortalama maliyeti 30 Nisan 2020 tarihinde neredeyse 3 dolara kadar dayandı. Bu işlem maliyetleri neredeyse son 1 yıldır görülmüyordu ve şuan en yüksek seviyede.

Bu işlem ücretinin 30 Nisan 2020 tarihinde mempool’da çok fazla işlem biriktiği için bu kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. Zaten bunu Blockchain.com’un aktardığı verilerden de görebiliriz. 30 Nisan günü mempool’da geçen ortalamalar ile karşılaştırırsak eğer çok fazla işlem yapıldı. Bitcoin madencileri o günkü işlem talebini karşılayamadılar ve bu da işlem ücretinin artmasına neden oldu.

BTC ağında özellikle 30 Nisan tarihinde bu kadar çok hareketlenme olması ilginç olmasa gerek. Çünkü BTC’nin fiyatı bu tarihte 9 bin doların üzerine çıkmış ve hatta neredeyse 9.500 dolar seviyelerine dayanmıştı. BTC böyle 12 Mart 2020 tarihinde yaşanan düşüşü tamamen telafi etmiş oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!