Büyük Miktarda Bitcoin ve Ethereum Soğuk Cüzdanlara Aktarılıyor!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası yükselirken kripto para borsalarındaki varlıklar soğuk cüzdanlara aktarılmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için biz Twitter ve Telegram’dan takip edebilirsiniz.

CryptoQuant on-chain (zincir üstü) veri sağlayıcısının paylaştığı veriler, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yükselmesi ile kripto para borsalarında tutulan varlıkların ters orantılı olduğunu gösteriyor. Çeşitli kripto para borsaları bir aydan kısa bir sürede 2 milyondan fazla Ethereum ve 100.000 bin adet Bitcoin kaybetti. USD cinsinden, bu transferlerin toplam değeri 10,4 milyar doları buldu.

Kripto para borsalarından çıkarılan varlıkların soğuk cüzdanlara aktarılması, 2020’den beri sürekli devam etmekte. Bu, potansiyel bir boğa koşusunun başladığının bir göstergesi olabilir. Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası, borsaların kademeli olarak rezervlerini kaybetmeye başladığı 2020’den beri bir büyüme evresinin içinde.

Kripto Para Borsalarının Ethereum Rezerv Grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Kripto para borsaları dışına çıkarılan varlıklar, yatırımcıların kripto paralarını daha sonra satmak için çeşitli borsalara yatırmak yerine cüzdanlarında tutmaları nedeniyle azalan bir satış baskısına işaret ediyor.

Kripto para borsaları genel olarak ayda 50 ila 100 bin adet Bitcoin kaybetmeye devam ediyorlar. Borsalar en son Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yaklaşık yüzde 50 düştüğü Mayıs ayında içeriye dönük bir hacim akışı yaşamıştı.

Şu anda hem trader’lar, hem de kripto para madencileri karlarını almak istemiyor. Çin’deki madencilik yasağının neden olduğu büyük hashrate düşüşünden sonra, piyasadaki satış baskısı büyük ölçüde azaldı ve Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yükselmesini kolaylaştırdı.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır.
BİTCOŞAR ın görüşünü yansıtmaz. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!