bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin ve Ons Altın’da Yarın Dananın Kuyruğu Kopabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sıralar havalar çok ısındı ve havaların çok ısınmasıyla beraber piyasalarında çok ısındığını söyleyebilirim. Anlaşılan bu yaz Bitcoin için baya sıcak geçecek ve sanırım piyasayı yani bizleri baya terletecekler. Bunun yanında yarın çok önemli bir gün ve yarın dananın kuyruğu kopabilir. Yarının neden Bitcoin (BTC) ve Ons Altın için çok önemli olduğunu yazımın ilerleyen kısımlarında bulacaksınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Birkaç gün önce dolar endeksi 92’nin altındaydı ve o süreçte zaten Bitcoin 36000 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Dolar endeksi tekrar dünya çapında yükselmeye başladı ve tekrar yükselmeye başladığından beri BTC düşüşe geçti. Dolar endeksi güçlenmeye devam ederse Bitcoin’de ki düşüş devam edebilir. Peki dolar endeksi neden güçleniyor? Şimdi bunun detaylarına geçelim.

Dolar endeksi neden güçleniyor?

Geçen gün Amerika’da Tüketici Güven Endeksi açıklandı. Tüketici Güven Endeksi 127.3 olarak gerçekleşti. Açıklanan bu rakam pandemi başladığından bu yana en yüksek tüketici güven endeksi. Doların güçlenmesinin en büyük sebebi işte bu. Zaten bu veri açıklandıktan sonra Ons Altın’da 1760 desteği bile aşağı yönlü kırıldı. Bitcoin’de aynı şekilde bu veri açıklandıktan sonra düşüşe geçti. Hatta bu veriden sonra Amerika’nın 10 yıllık tahvil faizlerinde de yukarı doğru gidişat oldu 1.50’nin üzerine çıkmıştı.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu açıklanan verinin beklenenden yüksek çıkması bize şunu gösteriyor; ekonomide gidişat pozitif yani Amerika’da ekonomik verilerde pozitif yönde toparlanma var. Ekonomide toparlanma olunca haliyle bu doların güçlenmesini tetikliyor. Dolar endeksinin güçlenmesi de, Bitcoin ve Ons Altın için tabii ki iyi bir şey değil.

Yarın dananın kuyruğu kopabilir!

2 Temmuz Cuma günü saat 15:30’da Amerika’da Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik verileri açıklanacak. Bu verilerin çok önemli olmasının sebebi ise beklentilerin olması. Eğer açıklanacak veriler beklentiyi karşılarsa yani olumsuz olmazsa bu bize ekonomide pozitif yönde bir toparlanmanın devam ettiğini gösterir ve aynen geçen gün açıklanan Tüketici Güven Endeksi’nin BTC’yi ve Altın’ı olumsuz etkilediği gibi Bitcoin’in ve Ons Altın’ın tekrar düşmesine sebep olur. Dolayısıyla ben sizleri şimdiden uyarı yapayım sizler kısa vadeli tüm Bitcoin, Ons Altın ve Dolar işlemlerinizi gözden geçirin. İşleme girmeyi bekleyenler ise mutlaka yarını takip etsinler veriler açıklandıktan sonra piyasada mutlaka yeni fiyatlanmalar gelecektir gireceklerse bu verilerden sonra işleme girsinler.

Cuma günü eğer veriler beklendiği gibi olmazsa mesela enflasyon bekledikleri gibi olmamıştı rakamlar çok yüksek gelmişti. Tarım Dışı İstihdam verileri geçen ayda bekledikleri gibi olmamıştı. İşsizlik hala istedikleri seviyede değil eğer aynı şekilde beklentiler tutmazsa beklentilerden uzak bir şey gelirse işte o zaman Bitcoin ve Ons Altın güçlenir. Savaşı kripto paralar kazanır. Ayrıca Amerika’da Temmuz ayında yeni enflasyon verileri açıklanacak.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer veriler onların istedikleri yani beklentileri gibi olmazsa yine negatif yönde olursa Bitcoin ve Ons Altın tarafı güçlenir. Yarın eğer veriler olumsuz gelirse anında Bitcoin’de ve Ons Altın’da yukarı gidiş görebiliriz.

Fakat veriler aynen geçen gün Tüketici Güven Endeksi’nde olduğu gibi pozitif olursa beklenti yönünde olursa daha olumlu rakamlar gelirse bu ekonomik toparlanmanın göstergesi demek. Her şey iyiye pozitife gidiyor dendiği an o zaman ne oluyor, dolar güçleniyor işte. Dolayısıyla artık otomatiğe bağlamış şekilde BTC ve Ons Altın aşağı geliyor. Bitcoin şuan 33300 dolar bandında işlem görüyor. Ons Altın ise 1774 dolar seviyelerinde işlem görüyor. İkisinde de tehlikeli bölgedeyiz. BTC’de desteğimiz 33000 dolar ve Ons Altında 1755-1760 dolar seviyeleri. Bu destekler kırılırsa BTC ve Altın bir miktar daha aşağı gidebilir.

Amerika’da toparlanma veriler ile desteklendikçe doların yükseldiğini, endeksin güçlendiğini, Bitcoin’in ve Ons Altın’ın aşağı geldiğini görebiliriz.

Kısaca özetlemek gerekirse yarın verilerin açıklanmasını takip edeceğiz eğer negatif olursa Bitcoin ve Altın yukarı Dolar ise aşağı devam edebilir. Dikkatli olalım ne olursa olsun panik yapmayalım. Kısa vadeli çıkışlar-inişler hep olacaktır ama uzun vadede kolay kolay zarar etmezsiniz bu yüzden panik satışları yapıp sermayenizi eritmeyin!

Bitcoin ve Ons Altın’da Yarın Dananın Kuyruğu Kopabilir!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!