Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Yeniden Rekor Kıracak mı? Yoksa Ayı Sezonu mu Başladı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) gelecekteki piyasa döngülerinin iki temel eğilim tarafından tanımlanacağını söyledi.

Youtube’da 553.000 aboneye sahip olan ünlü analist, tarihsel BTC piyasası döngülerini kendi düşük noktalarından takip eden bir grafik üzerinden bilgi verdi. Grafiğin, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için gelecekteki modeller hakkında çok şey ortaya çıkaracağına inanıyor.

“Bu grafiğe yıllar önce baktık ve spekülasyonumuz iki şey üzerineydi… Her şeyden önce, azalan getiriler olmasını beklerdik. İkincisi, döngülerimizin uzayacağını bekliyorduk. Şimdi, bu iki teori birbirini dışlamıyor, biri olmadan diğeri olabilir ve eğer 64 bin dolar piyasa döngüsünün zirvesi haline gelirse, o zaman döngüleri uzatmak yerine, sadece azalan getiriler elde ederiz.

Şimdi hala döngünün eninde sonunda uzayacağını ve bir sonraki yarıya geçmeden önce 64 bin dolar seviyesini aşacağımızı düşünüyorum. Bu yıl olmasa da gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde edebileceğimizi ve bu yolda ilerlemeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Üç yıllık bir ayı piyasası veya birikim aşamasına geçtiğimizi ve şu anda buna doğru gittiğimizi düşünmüyorum.”

BTC, bu yazı hazırlanırken 42.265 dolardan işlem görüyor. Bu BTC’nin son 30 günde neredeyse yüzde 14 düşüş gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Cowen, Bitcoin’in Nisan ayından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadığı göz önüne alındığında, şimdiye kadar bu döngünün 2017’de olanlara benzemediğini söyledi. Bitcoin 2017’de rekor seviyelere yükseldikten sonra 2018’de bir piyasa çöküşü yaşanmıştı.

“Bir şey olursa, bu olan 2013’e daha çok benziyor. Baştan beri bizim iddiamız buydu, 2013’ün uzatılmış bir versiyonu gibi görünüyor.

“2013’te piyasada bu durgunluğu yaşadık. Şimdi de aynı türden bir durgunluk yaşıyoruz. Ve sonunda umarım başka bir uçuşa geçeriz. Bundan iki ay sonra 300 bin dolara mı gitmemiz gerekiyor? Kesinlikle hayır. Sırf bu yükseliş tam olarak 2013’te olduğu için, bu yıl da tam olarak böyle olması gerektiği anlamına gelmiyor.”

Bitcoin Yeniden Rekor Kıracak mı? Yoksa Ayı Sezonu mu Başladı?