Bitcoin, Yeniden Yükselecek mi Yoksa Tekrar mı Düşecek? Tarih Tekrarlanabilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Daily podcast’inin sunucusu Aaron Arnold, yakın gelecekte Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını tahmin ediyor.

BTC 40.000 doların üzerinde destek bulurken, YouTube’da 1 milyon aboneye sahip olan kripto para analisti, BTC’nin önümüzdeki birkaç ay içinde bir ralli yapabileceğini söyledi.

Arnold, son birkaç haftadaki fiyat düşüşüne rağmen, Bitcoin Lightning ağının benimsenmesinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirtiyor.

“Bu noktada Bitcoin benimsemesi inanılmaz derecede yükseliş gösteriyor. Bitcoin Lightning benimsemesi artıyor. İşte böyle piyasanın düştüğü, insanların sessiz olduğu veya hiçbir şey söylemediği zamanlar, işte fırsat burada.”

Arnold, 2021 döngüsünü 2013 ve 2017’deki önceki boğa döngüleri karşılaştırarak tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 30 gün uzakta olabileceğine inanıyor.

BTC, 2013’te 174 gün ve 2017’de 55 gün konsolide olmuştu. Şimdi BTC, 167 günlük bir konsolidasyon döneminin ortasında.

Arnold, BTC’nin konsolidasyonun 198. gününe girdikten sonra yükseliş trendine devam edeceğini gösteren bir grafik paylaştı.

“Yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık 30 gün sonra nasıl olabileceğinden bahsedelim. İnsanlar tarihin tekerrür ettiğini söylemeyi sever. Gerçekte, tarihin tekerrür ettiğini ve piyasanın şimdi 2021’de ve 2017’de yaptığına benzer bir şey yaptığına ve ilk düşüşü gördüğümüz 2013’te gördüğümüze daha da benzer bir şey yaptığına inanıyorum. Günlerce süren uzun bir konsolidasyon ve sonra hafif bir yükseliş, bu son büyük düşüş birçok insanı sarsmak için yaşanır.

2013’te yüzde 17 idi, bu döngü yaklaşık yüzde 23’tü. Ancak 2013’te gibi yukarı doğru bir kırılım olacağına inanıyorum.”

Bitcoin Yukselecek Mi Yoksa Tekrar Dusecek Mi 1
Kaynak: The Rational Root/Twitter

Bitcoin, Yeniden Yükselecek mi Yoksa Tekrar mı Düşecek? Tarih Tekrarlanabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.