bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Yükseliş Trendinin Geçmişteki Yükselişlerden Farklı Olmasının Temel Nedeni

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve toplu kripto piyasası için son birkaç gün çalkantılı geçti ve boğalar öncelikle kripto para birimini kontrol ediyordu.

Ancak, son zamanlarda 13.800 $’da reddedilen yükseliş, herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeyen biraz yoğun bir satışa yol açtığından, ayılar bugün bir miktar zemin kazandı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bu düşüş trendi, BTC’nin geçtiğimiz birkaç ay boyunca ters bir korelasyon oluşturduğu ABD Doları’nın da gördüğü güçle devam etti.

Bitcoin 12.800 doların üzerinde durduğu sürece, boğa durumu hala inanılmaz derecede güçlü ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da yükseliş görmesi konusunda sağlam bir olasılık var.

Bir analist şimdi bu ralli ile 2019 yazında görülen ralli arasında bazı temel farklılıklar olduğunu belirtiyor.

O zamandan farklı olarak ve önceki yıllarda, boğalar kripto para birimini yavaşça yükselttikçe, kripto para biriminin büyük ölçüde volatiliteden yoksun olduğu BTC’nin yükselişi yavaş ve ölçülmüştür.

Şimdiye kadar, her geri çekilme de bu durum hafifletildi ve boğalar desteğe her yaklaştığında satış baskısını hızla emdi.

Bunlar, yukarı tarafın yakın olduğunu gösterebilecek pozitif eğilimlerdir.

Bitcoin, 13.800 dolarda sert ret ile karşı karşıya

Bitcoin, 13.150 $’lık fiyatıyla yaklaşık % 4 düşüş yaşadı. Bu, dün öğleden sonra rallinin zirvesinde belirlenen 13.800 dolarlık en yüksek seviyesinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

BTC, bir satış baskısı akışına tanık olmadan önce birkaç saat konsolide olduğu için buradaki ret anında gerçekleşmedi.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bu seviye, satış tarafı baskısının çok yoğun olmadığına işaret ettiği için olumlu bir işarettir.

Analist: Büyük BTC volatilitesinin eksikliği olumlu bir işaret

Bir analist, “aralıklı kırbaçlar” olarak tanımladığı bazı hareketleri görmesine rağmen, Bitcoin’in yükseldiği son birkaç hafta boyunca görülen genel volatilite eksikliğinin, bu rallinin geçmiş yıllarda görülenlerden farklı olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor.

Bu son düşüş, artan volatilitenin başlangıcını işaret etmedikçe, istikrarlı yukarı doğru ilerleme ve herhangi bir büyük hareketin olmaması, altta yatan bir miktar yükselişe işaret ediyor.

Bitcoin Yükseliş Trendinin Geçmişteki Yükselişlerden Farklı Olmasının Temel Nedeni

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!