Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Yükseliyor, Altcoin’ler Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor? Ünlü Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü yazar ve analist Vijay Boyapati, 2017 ve 2021 yıllarının 4. çeyreğinde kripto para piyasa hareketleri arasındaki benzerliğe dikkat çekti.

“Bu, 2017’nin 4. Çeyreğiydi”

Boyapati’ye göre, kripto para piyasalarına iki trend hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise, ABD Doları karşısında yükselmeye devam ediyor.

Aynı zamanda, altcoin’ler, BTC ile karşılaştırıldığında iyi performans göstermedikleri için düşüyorlar.

Analist bu durumu 2017’nin dördüncü çeyreğine benzetti. BTC fiyatı dört yıl önce uçuşa geçmişti ve 20.000 dolara yakın bir yerde zirve yapmıştı.

2021 yılının 4. çeyreğinde, Bitcoin fiyatı, yüzde 215 ile, 2013 yılının ilk çeyreğinden bu yana en büyük üç aylık artışını sağladı.

Bitcoin Hakimiyeti Son Sekiz Haftanın Zirvesine Yakın

Altcoin’ler, BTC’nin gerisinde kaldığından, BTC hakimiyeti Ağustos ayının en yüksek seviyelerine çıktı. Bugün, Tradingview çizelgelerine göre BTC hakimiyeti (BTC.D) yüzde 45 seviyesini kırdı.

BTC 57.000 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Bu da kripto para boğalarının coşmasına sebebiyet verdi.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi ise 100 üzerinden 75 seviyesini aştı. Bu gösterge en son, BTC’nin Nisan 2021’de 60.000 doların üzerinde olduğu zaman bu kadar yüksekteydi.

Bitcoin Yükseliyor, Altcoin’ler Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor? Ünlü Analist Açıkladı!