Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Ederse Altcoin’ler Zarar Görebilir!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) yükselmeye devam ettiği sürece altcoin sezonunun gelemeyeceğini söyledi.

Twitter üzerinden 141 bin takipçiye sahip Altcoin Sherpa, büyük ölçüde BTC’nin yükselişi nedeniyle altcoin’lerin yakın gelecekte iyi performans göstermeyeceğini söyledi.

“BTC bir hamle yaptığında alt/BTC çiftlerinin nasıl düştüğüne dikkat edin? Bunun devamı gelecek.

Alt/USD yükselmeli. Bu benim görüşüme göre henüz alt sezon değil.”

Yakından takip edilen analist, Bitcoin’in 60.000 dolar civarında daha yüksek bir dip oluşturduğunu ve kısa bir gerileme olasılığına açık olsa da BTC’nin nihayetinde mevcut seviyelerden sert bir şekilde toparlanmasını beklediğini söyledi.

“BTC: Bunun düşük bir oluşum olduğunu söylerken gerçekten rahat hissediyorum. Belki 55k’ya kadar bir çeşit düşüş olur, ama o kadar emin değilim.

Her iki durumda da, bu küçük hareketler umurumda değil; Bu alanda hala daha fazla Bitcoin satın alıyorum. Hareket ettiğinde sertleşecek.”

Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Analist, altcoin’lerin parlamak için zamanları olacağına inandığını, ancak muhtemelen yalnızca Bitcoin toplandıktan ve ardından soğuduktan sonra olduğunu söyledi. Piyasada neler olabileceğine bir örnek olarak, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinden 30.000 dolara kadar yükseldiği 2020’nin sonlarına atıfta bulunurken, çoğu altcoin nispeten sabit kaldı.

Altcoin Sherpa, Ethereum’a bakarak, ETH’nin dolar bazında yükselmesini beklediğini, ancak Bitcoin çiftinde (ETH/BTC) bir nefes aldığını söylüyor. Ancak ETH’nin 2022’nin başlarında parabolik olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

“ETH: Geleceğe hoş geldiniz. Ethereum, USD çiftinde harika bir performans gösterecek ancak önümüzdeki haftalarda BTC’den daha düşük performans gösterecek.”

Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Analist ayrıca akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) yükselişine devam etmesini bekliyor, ancak onun da Bitcoin’e karşı cansız bir performans sergileyeceğini düşünüyor.

“SOL: BTC’nin gerçekten hareket etmeye başladığı önümüzdeki haftalarda Solana’nın BTC’den daha düşük performans göstereceğini düşünüyorum. USD çifti yine de güçlü bir şekilde devam etmeli.”

Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!