bitcoin

Bitcoin’i Durduramıyorlar 10.000 Doları Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok kripto para analistine göre Bitcoin (BTC) özellikle son zamanlarda yaşanan gelişmelerden sonra 10.500 doları gözüne kestirdi.

Bitcoin sabah saatlerinde 10.000 dolar seviyesini geçti ve bu yükseliş ile beraber son iki ayın en yüksek seviyesini görmüş oldu. Aynı zamanda BTC için sadece spot piyasalarda (nakit piyasa) değil, vadeli işlem piyasalarında da ciddi bir yükseliş gerçekleşti. Kripto para borsalarından Bakkt ve CME Group gibi borsaların işlem hacimleri ciddi bir şekilde arttı. Ayrıca CME Group dün 400 milyon dolarlık açık pozisyon görerek yeni bir rekor kırdı.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Binance’e buradan kayıt olmanız durumunda ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

CME Group Güncel Veriler, Kaynak: Skew

Bitcoin’i durduramıyorlar, yeni hedef noktası neresi?

Bitcoin 10 bin dolar seviyesini en son Şubat ayında görmüştü, 12 Mart 2020 tarihinde yaşanan büyük düşüşle beraber 4 bin dolar seviyelerine çakılmıştı. Bu tarihte Bitcoin alan kripto para yatırımcıları aradan geçen 2 ay içerisinde yüzde 150 oranında yüksek kazanç sağladılar.

Dün Gece 01:00 ile Sabah 07:00 Arası Bitcoin Grafiği, Kaynak: TradingView

Birçok kripto para uzmanları Bitcoin’in değerinin önümüzdeki günlerde yeniden harekete geçebileceğini ve kripto para yatırımcılarına daha çok kazandıracağını düşünüyorlar. Bazı Türk kripto para analistleri dün akşam saatlerinde paylaştıkları grafik ile Bitcoin’in 10.300 dolar seviyesine çıkacağını işaret etmişlerdi. Bitcoin an itibari ile 9 bin 950 dolar seviyesinde işlem görse bile bu hedefi zorlayacak gibi görünüyor.

Bazı Türk kripto para analistleri ise bu hedefi biraz daha yukarı koydular ve paylaştıkları grafik ile Bitcoin’in 10.500 doları geçmesi halinde rallinin başlayabileceğini ve aksi takdirde ise yükseliş trendinin yönünün değişebileceğini söylüyorlar.

Yabancı kripto para analistlerinden Josh Rager ise bu iki hedefin arasında yani 10 bin 400 dolar seviyesine dikkat çekiyor. Rager’e göre Bitcoin eğer bu fiyata ulaşamazsa bile endişelenmeye gerek yok. Çünkü onun düşüncesine göre BTC 9.150 dolar seviyesinin altına düşmediği sürece ciddi bir düşüş yaşanmayacak.

ÖNEMLİ NOT: Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin’i Durduramıyorlar 10.000 Doları Geçti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.