Bitcoin’in Düşüşünü Doğru Tahmin Eden Ünlü Analist Uyardı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin düzeltmesini doğru tahmin eden popüler bir kripto analisti, BTC kritik bir seviyeyi toparlayamadığı sürece ayı durumunun devam edeceğini söyledi.

Twitter’da 154.200 takipçiye sahip olan, Capo takma adı ile tanınan ünlü analist, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının, BTC’nin yüzde 50’lik keskin bir düzeltme yapmadan önce 60.000 doların üzerine çıktığı Nisan ayındaki fiyat hareketine benzediğini söylüyor.

“64.000 dolarlık zirveye çok benziyor.”

Kaynak: Capo/Twitter

Geçen ayın sonlarında, Bitcoin 50.000 dolara yakın işlem görürken Capo, önde gelen kripto para birimini 37.000 dolara kadar indirebilecek dik bir düzeltme öngörmüştü.

“Düşük zaman dilimli yükseliş piyasası yapısı bozuldu. Buradan daha düşük bir yüksek (ölü kedi sıçraması) beklemek, ancak daha sonra 37.000-40.000 dolara düşmesi, bu da uzun vadede çok iyi bir satın alma fırsatı olacaktır.”

Kaynak: Capo/Twitter

BTC şu anda 47.000 doların biraz altında işlem görürken, kripto para analisti, BTC’nin önemli bir destek seviyesini kurtarmadığı sürece düşüş trendinin bir sonraki ayağını ateşleyebileceğinin de altını çizdi.

“Şimdi, üst mavi çizginin altına geri dönerse, düşüş senaryosu hala geçerli olacaktır. Fonlar bana bunun bir sapma olacağını düşündürüyor.”

Kaynak: Capo/Twitter

Ünlü analistin grafiğine göre, Bitcoin için bir yükseliş senaryosu, 50.000 dolarlık direncin üzerine bir hareketi ve onu desteğe çevirmeyi istediğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin 46.000 dolarlık desteğin altına düşerse ve direnç olarak yeniden test ederse, lider kripto para birimi 37.000 dolara kadar düşebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!