Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’in Önündeki Engeller Nedir? Uzman Analistler Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) kurtarma çabalarına rağmen, dikkat çeken bu üç işaret daha fazla dikkat gerektiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in (BTC) fiyat durumu kendini toparlamaya çalıştı ve geçtiğimiz Salı günü 29,000 dolar seviyelerinden yükseliş göstererek 32,000 doların üzerine çıktı. Maalesef, bu ticaretle uğraşanlar için yeterli şekilde ikna edici olmadı ve ayı piyasasındakiler toparlanma durumunu kesintiye uğrattı ve bir gün sonra, Çarşamba günü fiyatı 30 bin dolar seviyelerine düşürdü.

Ünlü kripto araştırma bülteninde bir analist, bu durumun beklenebileceği ve daha çok toparlanma çabalarını inceleyen beş nedene dikkat çekiyor.

Spot Döviz Kurları Yükseliş Gösteriyor

Genel olarak, borsaların elinde tuttuğu Bitcoin (BTC), soğuk cüzdan durumundaki bekletilen BTC’le kıyaslandığında temizleme durumu çok daha kolay olmasıdır. Analistlerin borsaların elinde bulunan yüksek miktarda BTC’yi, korku yaratan bir durum olarak görmelerinin sebebi budur.

img1_cryptoquant
Kaynak: CryptoQuant

Grafiğe bakıldığında, en son yükseliş sırasında fiyatın yanı sıra borsalardaki Bitcoin arzı da artış gösterdi.

Bu durum, BTC sahiplerinin ralli için güven sorunu teşkil ettiğine açık bir işaretidir. Daha fazla yükseliş durumuna hazırlıklı olmak yerine “hemen satış yapıldığının” göstergesidir.

Balinalar Bu Durumu Desteklemiyor

Analistin dikkat çektiği diğer konu ise, “spot borsalardaki balinaların uyarı bölgesinde yüksek derecede aktiflik göstermesiydi”.

“1 milyon doları aşan ve 100 milyon dolar ile 1 milyon dolar aralığın da belirli bir bakiyeye sahip olup gerçekleştirilmiş UTXO isteklerinin herhangi bir olumlu durumda hareket göstermediği, sadece küçük olanlar” gerçeğiyle birleştirildiğinde, balinaların bu durumdaki son artışı desteklemediği ve arkasında durmadığının göstergesidir.

img1_cryptoquant
Kaynak: CryptoQuant

Spot Ağ Akışları Güven Verici Değil

Spot durumdaki döviz rezervleri borsalarda tutulan Bitcoin miktarını gösterirken, spot ağ akışları gelen ve çıkan para miktarını gösterir. Giriş, net girişten daha yüksek durumda ise, pozitif durumda bir net girişe sahip oluruz; bu, muhtemelen tasfiye niyetiyle, fon sahipleri fonlarını borsaya yerleştirdiğinde bir düşüş eğilimli durum olarak kabul edilir.

Netflow’un yükseliş gösteren değerleri ve artan satış baskısına göz kırpıyor. işaret. Giriş durumu şu anda çıkış durumunu tamamen elde etti.”

Yukarıda belirtilen durumların hepsine ek olarak, tahmin edilen kaldıraç oranı da geçmiş zamanların en yüksek seviyesine tırmandı ve duruma göre çok sayıda kaldıraçlı pozisyon olduğuna işaret etti ve daha da yüksek bir tasfiye seviyesi ihtimalleri yarattı.

Bitcoin’in Önündeki Engeller Nedir? Uzman Analistler Açıkladı!