BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.35
-6.89%
$23.28
-7.73%
$356.30
-6.63%
$7.14
+12.74%
$4.07
-5.85%
$40.05
-7.53%
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.34
-6.9%
$1.00
0%
$1,082.14
-6.36%
$235.29
-5.3%
$47.90
-5.88%
$111.74
-8.3%

Blockchain Firması Monerium, Avrupa’nın “Zaten Dijital Euro’ya Sahip Olduğunu” Düşünüyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Avrupa zaten Dijital Euro’ya sahip mi? Monerium, ECB’nin e-para ihraç edenlere merkez bankası rezervlerine erişim hakkı vermesi gerektiğini söylüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Consensys destekli e-para ihraççısı Monerium, dijital euro’ya giden rotanın Avrupa Merkez Bankası’nın önerdiğinden daha basit olduğunu düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Programlanabilir dijital nakit yayınlayarak fiat parası ile blok zincirleri arasında köprü kurmaya odaklanan fintech, ECB’nin dijital euro hakkındaki son kamuoyu görüşmesine 13 Ekim’de bir yanıt yayınladı.

İçindekiler

Monerium nedir?

Monerium, 2019 yazında, Avrupa Ekonomik Alanı genelinde e-para hizmetleri için yeni bir Avrupa düzenleme çerçevesinin bir parçası olarak İzlanda düzenleyicilerinden lisans alan ilk şirket oldu. Ethereum blok zincirini kullanarak fiat ödeme hizmetleri sağladı ve daha sonra blok zinciri protokolü Algorand ile ortaklık kurdu.

Coinzilla Banner (728x90)

ECB’ye verdiği yanıtta Monerium, Avrupa’nın yapması gereken tek şeyin “kanıtlanmış bir dijital euro”ya sahip olduğunu kabul etmek olduğunu savunuyor.

2000 yılında, Avrupa Komisyonu e-parayı “teknik olarak tarafsız”, “kripto paralar ve banknotlar için elektronik bir vekil” olarak tanımlayan bir direktif çıkararak “nakde dijital alternatif” olarak tanımlamıştı. Bu çerçevenin ışığında, Monerium şunları iddia ediyor:

“ECB’nin e-para ile fiziksel nakite benzer bir statü vermesi için yapması gereken tek şey, e-para ihraç edenlerin ECB’nin rezervlerine erişimini sağlamaktır.”

Doğrudan ihraç

Monerium’un görüşüne göre, mevcut e-para veren kuruluşların kucaklanması, ECB’nin hanehalklarına ve finansal olmayan şirketlere doğrudan dijital para basmasına tercih edilir. Doğrudan ihraç, merkez bankasının esas olarak ticari bankalar gibi düzenlenmiş finansal kurumlarla etkileşime girdiği mevcut sistemin radikal bir revizyonunu gerektirecektir.

Monerium, durumunu desteklemek için iki Uluslararası Para Fonu ekonomistinin, banka dışı sağlayıcıların sentetik bir merkez bankası dijital para birimini (sCBDC) piyasaya sürmek için merkez bankasının desteğiyle dijital para çıkarabileceklerini öneren bir raporuna işaret ediyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Monerium’un görüşüne göre Avrupa’nın mevcut e-para çerçevesi, IMF’nin istikrarlı bir dijital para birimi için temel kriterlerine zaten uygun. E-paradan bir sCBDC’ye geçmek, IMF’nin öncülüğünü takiben, merkez bankasının e-para ihraç edenlere ECB rezervlerine erişim izni vermesini gerektirecektir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.