BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.35
-6.89%
$23.28
-7.73%
$356.30
-6.63%
$7.14
+12.74%
$4.07
-5.85%
$40.05
-7.53%
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.34
-6.9%
$1.00
0%
$1,082.14
-6.36%
$235.29
-5.3%
$47.90
-5.88%
$111.74
-8.3%

Blockchain Hızlandırma Programı Geliştiriliyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hint holdingi Mahindra Group’un yan kuruluşu olan Tech Mahindra, Telangana’nın Güney Eyaleti hükümeti ile birlikte Blockchain hızlandırma programı için çalışmalar başlatıyor.

19 Şubat’ta Economic Times’ın bildirdiğine göre, taraflar, bu hızlandırıcı programın, dünya çapında uygulanacak diğer hızlandırma programları için lider olmasını umuyorlar.

Bu yeni ‘’T-Block Accelerator” gelişen dünyada etkin biçimde bir teknoloji kullanımı sağlayan Blockchain girişimlerini desteklemeyi ve genel olarak sektördeki büyümeyi artırmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Yenilikçi bir yönetim şirketi olan IBC Media, 2018 yılında Tech Mahindra ve Telangana hükümeti arasında imzalanan Mutabakat (Uzlaşma) Anlaşması (MoU) sonrasında geliştirilen hızlandırıcı programını yönetecek.

Tech Mahindra’nın Blockchain hızlandırma programı üzerine yükseliş eğilimi

Mutabakat Anlaşması (MoU), Telangana’nın en büyük şehri olan Haydarabad’ın özel bir Telangana Blockchain Bölgesi olmasına odaklanarak, devleti “Dünyanın Blockchain Başkenti” yapma vaadinde bulundu.

Tech Mahindra’nın Blockchain biriminin küresel uygulama lideri Rajesh Dhuddu, basın mensuplarına şunlara söyledi:

“Tech Mahindra olarak, Hindistan’da ve dünyada Blockchain uygulama rejimi çabalarımız genişledi. Telengana Blockchain Bölgesi için eyalet hükümeti ile olan ortaklığımız, Blockchain başlangıcı için birinci sınıf destek altyapısı oluşturma, Haydarabad’ı birkaç Yeni Çağ girişimcisinin yerleşkesi haline getirme ve Blockchain’i tercih edilenler arasında ileri düzeyde bir konuma getirme arzumuzdan kaynaklanıyor.”

Coinzilla Banner (728x90)

Hızlandırıcı programı için başvurular Şubat ayının başından beri açık durumda. Program bir haftalık bir eğitim kampı ve ardından atölyeler, sunumlar ve uygulamaya yönelik çalışmalardan oluşan dört haftalık yoğun bir eğitimi içerecek.

İlgili taraflar, devlet düzeyinde gerçekleşen ilerlemelerin, diğer devletlerin teknolojiye yaptıkları örgütsel yapıdaki yatırımlarına katkı sağlayabilmesini umduklarını belirtti.

Hindistan’da kripto paranın alt tabanı ve geleceği

Blockchain HızlandırıcıBildirildiği üzere Telangana Blockchain Bölgesi, çeşitli uygulamalarda çalışan Blockchain girişimleri ve araştırma endüstrileri için yerel bir sistem sağlamak amacıyla kuruldu.

Alanın kuruluşunun arkasındaki ana strateji, vergi indirimi, devlet destekli bulut depolama yardımları ve finansal yatırımlar dahil olmak üzere önemli ödünler ve avantajlar sunmaktadır.

Telangana’da, düzenleyici bir sanal alan, eğitim girişimleri ve Ar-Ge enstitüsünün oluşturulmasının yanı sıra, yeni başlatılan merkezin önünü açmak için özel bir bölge politikası sağlandı.

Daha önceden Telangana, teknolojiyi devlet uygulamalarında kullanmak amacıyla, Blockchain firmaları ile Mutabakat Anlaşması imzalamıştı.

Blockchain’in dışında Hindistan’da yer alan merkezi olmayan özel kripto paraların durumu ve geleceği belirsiz. Yerel endüstri duruşmaları 14 Ocak-23 Ocak tarihleri arasında Hindistan Yüksek Mahkemesi’nde gerçekleşti. Ancak bir dönüm noktası olan bu davaların sonucu hala bekleniyor.

Dava, Hindistan Merkez Bankası’nın, 2018 Nisan ayında bankaların, kripto parayla ilgili firmalarla olan anlaşmalarını yasaklamasını ve o yılın Temmuz ayından bu yana, yürürlükte olan bu yasak üzerine odaklanıyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.