BlockFi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

BlockFi, Müşteri Paralarını Kullanarak 30 Milyon Dolarlık Sigorta Satın Aldığı İddaa Edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BlockFi, kendi kripto para borç verme platformunu satmanın alacaklılar için değer yaratmayabileceğini söyledi.

İflas etmiş kripto para kredi firması BlockFi’nin alacaklıları, şirketin en son yeniden yapılandırma planına yanıt olarak yeni bir mahkeme başvurusu sundu.

BlockFi, 12 Mayıs’ta New Jersey’deki Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’ne yaptığı başvuruyla Bölüm 11’deki yeniden yapılandırma planını açıkladı. Firma, en büyük 50 alacaklısına yaklaşık 1,3 milyar dolar borcu olduğu için BlockFi platformunu satmanın alacaklılar için yeterli değer yaratmayabileceğini söyledi.

Buna cevaben, BlockFi alacaklıları, BlockFi’nin davayı geciktirmek için kasıtlı olarak önlemler aldığını savunarak 15 Mayıs’ta başka bir mahkemeye başvurdu.

Hukuk firması Brown Rudnick tarafından temsil edilen BlockFi alacaklıları, BlockFi’nin Kasım 2022’nin sonlarında iflas başvurusunda bulunmadan önce yaklaşık 240 milyon dolar değerinde kripto sattığını yazdı. Alacaklılar, kripto kredisi veren BlockFi’nin varlıkları FTX’in çöküşünün ardından büyük bir piyasa düşüşüne atıfta bulunarak “en düşük seviyede” sattığını vurguladı.

Alacaklılar, kararın o zamandan bu yana geçen aylarda 100 milyon dolardan fazlaya mâl olduğunu savunarak, “Kasım 2022’de neredeyse tüm yerli kripto para birimini tasfiye etmek çok kötü bir karardı” dedi. Alacaklılar ayrıca “gereksiz ve istenmeyen vergi sonuçlarına” atıfta bulunarak, satış tutarının iflasıyla ilgili olmadığını da sözlerine ekledi.

Başvuruda şu ifadelere yer veriliyor:

“240 milyon dolarlık kripto para biriminin satılması, iflas finansman ihtiyaçlarıyla mantıklı bir şekilde ilişkilendirilemez, çünkü bu iflasın maliyetinin 240 milyon dolar olacağına dair makul bir tahmin bulunmamaktadır.”

BlockFi müşterileri, şirketin 30 milyon dolarlık bir sigorta poliçesi satın almak için 22,5 milyon dolarlık müşteri parası harcadığını söylemeye devam etti. Alacaklılara göre bu, BlockFi iflas başvurusunda bulunmadan önce dijital varlıkları sattıktan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir: Kripto Bankası, 2022’de Kurumsal Geri Çekilmelerle Katalize Edildi!

Davacılar, mahkemeye, emlak varlıklarını “yeni yönetimin ellerine” devrederek davayı bir an önce bitirmesi çağrısında bulundu. Alacaklılar, böyle bir senaryonun borçluların dava gündemiyle tutarsız göründüğünü bir kez daha ifade ettiler.

BlockFi, Müşteri Paralarını Kullanarak 30 Milyon Dolarlık Sigorta Satın Aldığı İddaa Edildi
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!