Bloomberg Modeline Göre Ethereum’un Gerçek Değeri Açıklandı!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Intelligence ve nakit akışı modeline göre, Ethereum 6.128 dolar yani mevcut fiyatın yüzde 180 üzerinde değerleniyor. Bunun yanı sıra, ağın “modası geçmiş” PoW standardını PoS olarak değiştiren yaklaşan büyük güncellemesi, MarketWatch’a göre Ethereum’u hisse senedi benzeri bir araç haline getiriyor.

“Merge”ün Önemi

Yaklaşan “Merge” güncellemesi, ağın değeri madenciliği yapılan ETH yerine kar üretimine dayalı olarak hesaplanacağından, projenin uygun değerleme yöntemini değiştireceğinden Ethereum için esastır.

Yeni değerleme yaklaşımı, raporda belirtildiği gibi, P/E çarpanları gibi Ethereum analizine geleneksel finansal oranları getirecek. Ağda ödenen ücretler, şirket için gelir ve geri satın alma olarak sürekli yanma olarak hareket edecektir.

Ethereum Geliri Artıyor

DeFi ve NFT endüstrilerinin büyümesinin ardından, ağın işlem ücretleri 2021’de 9,8 milyar dolara yükseldi ve bu 2020’nin sonuçlarından 16 kat daha yüksek. Ethereum, çeşitli NFT ve DeFi projeleri için ilk ve en büyük ağ oldu. Şu an itibariyle Ethereum, akıllı sözleşmelere kilitlenmiş 123 milyar dolar ile sunulan tüm ağlara kıyasla en yüksek TVL’ye sahip blok zinciri durumunda bulunuyor.

Uzmanların da belirttiği gibi, Ethereum 2022’de daha da fazla ücret üretecek ve 2021’de üretilenden yüzde 30 daha fazla olan yıl sonuna kadar yaklaşık 12 milyar doları hedefliyor.

Yukarıda bahsedilen verilerle ilgili olarak, Ethereum’un gerçek değeri yaklaşık 6.128 dolar civarında bulunuyor. Üç farklı nakit akışı modeline göre 5.539 dolar ve 9.328 dolar değerlerine de ulaşılmıştır. Bu üç modelin ortalaması 6.998 dolardır.

Bloomberg Modeline Göre Ethereum’un Gerçek Değeri Açıklandı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.