Binance’den Yeni Akıllı Zincir Tanıtımı: BNB Chain

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Chain ve Binance Smart Chain, BNB Chain adı altında bir çatı altında birleşti. 15 Şubat Salı gününden itibaren Binance’ın yeni ağı onaylanmış oldu. Haberin ardından BNB, habere anlık pozitif  tepki verdi. Son 24 saat içinde de yüzde 7’den fazla yükseliş gerçekleştirdi.

Binance ve BNB, 2017 yılında ortaya çıktı. Üç yıl sonra yani 2020’de ise Binance Smart Chain (BSC) tanıtıldı. BSC, yatırımcılar tarafından çabuk kabul gördü ve kullanım oranı ciddi oranda arttı.

BNB, Binance Smart Chain(BSC) ile birlikte kendi yaşayan, nefes alan ekosistemine sahiptir. BNB vizyonunu, bir gün herkesin BNB‘ye sahip olacağı ve bu yüzden onu serbest bırakmak gerektiği şeklinde ifade ediyor. BNB’nin gerçek potansiyeline ulaşması için Binance ve BSC’nin farklı rotalara yelken açması gerekiyor. Bugünden itibaren Binance Chain ve Binance Smart Chain (BSC) birleşerek, BNB Chain oluyor.

BNB Zinciri Nedir?

Binance’ın ötesinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip bir borsanın sadece yerel varlığı olmakla kalmayacak, MetaFi de bunun önemli bir parçasını oluşturacak ve birlikte çalışabilirliğin hayatı kolaylaştırdığı bir gelecek yaratmaya yardımcı olacak. BNB Chain’in amacı, dünyanın paralel sanal ekosistemini güçlendiren altyapıyı inşa etmektir.

Yaratıcılar ve mucitler için açık ve çok zincirli olmasına ek olarak Binance sisteminden büyük ve sonsuza kadar merkeziyetsiz ilerleyecektir.

Ayrıca BNB Chain; GameFi, SocialFi ve Metaverse dahil olmak üzere büyük ölçekli uygulamaları da kapsayacak. Özellikle; tek zincirden çoklu zincire ölçeklendirme, BSC verimini arttırma, zincir ötesi mekanizmaların tanıtılması, ölçeklendirme çözümlerinin iyileştirilmesi ve BSC’nin doğrulayıcı kümesinin 21’den 41’e genişletilmesi şeklinde olacaktır.

Binance’ın açıklamasını ise buradan okuyabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!