Boğa Sezonu mu Başlıyor? Bitcoin Balinaları Birikime Devam Ediyor

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsalarda depolanan Bitcoin, özellikle COVID-19 salgınından sonra, balinalar birikim yapmaya devam ederken, sürekli olarak azalmaktadır. Bir araştırma şirketi, bunun BTC’nin fiyatı için yükseliş olduğu sonucuna vardı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yakın tarihli bir rapor, borsalarda depolanan BTC miktarının azaldığını ve BTC balinalarının sahipliklerini artırdığını ve bunun BTC’nin fiyatı için yükseliş olduğunu öne sürüyor.

Rapor ayrıca, yatırımcıların ellerinde tuttukları BTC için önceki yıllara kıyasla çok daha geniş bir zaman ufkuna sahip olduklarını vurguladı.

Borsalarda depolanan Bitcoin sayısı düşüyor

Popüler araştırma şirketi Digital Delphi, Kamuoyu ile BTC yatırımcılarının davranışları üzerine paylaştığı son raporunda, kripto para borsalarında depolanan bitcoin sayısını araştırdı. Araştırma, platformlardaki BTC hissesinin artması durumunda satış baskısı oluşturabileceğini belirtti.

Ancak, perakende yatırımcılar genellikle “borsalarda BTC’yi terk ettikleri ve traderlar marj teminatı olarak BTC’yi kullandıklarından” boğa koşusu sırasında bu hamle mutlaka geçerli değildir. Alternatif olarak, borsadaki hisse senedi düşerken varlık fiyatının yükselmesi durumunda, bu tipik olarak bir birikim eğilimi anlamına gelir.

Rapor, borsalarda depolanan BTC’nin Şubat ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,96 milyon olduğunu gösterdi. O zamandan beri, eğilim tersine döndü ve sayı 2,6 milyonun altına düştü.

Borsalardaki Bitcoin Rakamı Kaynak: DigitalDelphi
Borsalardaki Bitcoin Rakamı Kaynak: DigitalDelphi

Hodl zihniyeti

Digital Delphi, borsalardaki bu BTC düşüşünün arkasındaki nedenin, yatırımcıların büyük olasılıkla daha uzun vadeli bir elde tutma dönemine hazırlanıyor olması olduğunu savundu. Daha da önemlisi, makale, HODLing zihniyeti artarken Bitcoin’deki spekülatif alım – satım ilgisinde önemli bir düşüş olduğunu vurguladı.

BTC hisselerinin artmasıyla aynı zamana denk gelen 2019 fiyat artış trendinin aksine, bu mevcut eğilim BTC hissesi ile fiyat arasında bir farklılık gördü. Veriler, daha uzun zaman ufkuna sahip bir hareket tabanını gösterdiğinden, bu durum 2019’a kıyasla BTC için yukarı doğru daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor. “

Bitcoin balinaları birikim yapmayı yavaşlatmadı

Digital Delphi’nin verileri, 1000 ila 10.000 BTC içeren adresler anlamına gelen Bitcoin balinalarının büyük porsiyonlar halinde birikim yapmaya devam ettiği önceki raporları yeniden doğruladı. Şirket, balinaların 2020’nin başından bu yana alım – satım çılgınlığı yaşadığını, çünkü varlıklarının %9 arttığını belirtti.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Dahası, ABD Merkez Bankası’nın COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana büyük miktarlarda dolar basma eylemleri balinaların birikimlerini hızlandırdı.

“Mart ayındaki USD M2 arz genişlemesinden bu yana balina holdinglerinde %7 artış oldu.”

Belgeye göre, bu yalnızca Bitcoin’in dolar enflasyonuna karşı bir koruma görevi gördüğünü ve “akıllı para açıkça bunun üzerine bahse giriyor” anlatısını vurguluyor. Önde gelen ABD’li yatırımcı Paul Tudor Jones’un bu yılın başlarında kendisini yükselen enflasyona karşı korumak için BTC’yi satın aldığını belirtmekte fayda var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!