Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Borsalarda Tutulan Bitcoin Bakiyeleri Düşüyor!

Borsalarda Tutulan Bitcoin Bakiyeleri Düşüyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsalarda tutulan Bitcoin (BTC) bakiyeleri, düzenleyici kurumların Binance ve Coinbase gibi kripto para borsalarına yönelik açtığı davalara bağlı olarak düşüş yaşıyor.

Blockchain analitik firması Glassnode’un verilerine göre, kripto para borsalarında tutulan Bitcoin miktarı üç ayın en düşük seviyesine indi. Borsalardaki Bitcoin bakiyesi, 17 Haziran’da gözlemlenen önceki düşük seviye olan 2.282.204,204 BTC’nin biraz altında 2.281.978,198 BTC’ye düştü.

Borsalardaki Bitcoin Bakiyesi
Borsalardaki Bitcoin Bakiyesi. Kaynak: Glassnode

Bu, borsadaki rezervlerde dikkate değer bir düşüşe işaret ediyor ve kripto alanındaki bazı büyük oyunculara karşı son düzenleyici hamlelerin ardından yatırımcılar arasında artan belirsizliğin bir göstergesi olabilir.

İlginizi Çekebilir: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Enflasyon Mesajı

Düşüş, dünyanın en büyük iki kripto para borsası olan Binance ve Coinbase için düzenleyici zorlukların yaşandığı bu dönemin ortasında geliyor. Her iki platform da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) gevşek bir şekilde düzenlenmiş kripto piyasası üzerindeki incelemesini ve denetimlerini artıran davalarla karşı karşıya kaldı.

Davalar, kripto yatırımcıları arasında endişe uyandırmış gibi görünüyor ve Bitcoin varlıklarının borsalardan potansiyel olarak saklama için özel cüzdanlara kaymasına neden oluyor.

Diğer önemli ölçümlerde, günlük zincir üstü borsa akışı, 56,3 milyon dolar tutarında net bir Bitcoin çıkışı gördü. Bu, yatırımcıların düzenleyici baskılar ışığında daha temkinli olma fikrini daha da güçlendiriyor. Net bir çıkış, borsalardan daha fazla Bitcoin’in aktarıldığını gösteriyor, bu durum, yatırımcıların süregelen belirsizlik ortamında varlıklarını kendileri saklama yolunu tercih ettiklerini gösteriyor.

Borsa bakiyesindeki azalmaya ek olarak, en son bir ila iki yıl önce aktif olan (hareket halinde olan) Bitcoin arz miktarı bir ayın en yüksek seviyesi olan 2.582.043,952 BTC’ye ulaştı.

Ayrıca, en son iki yıl önce aktif olan Bitcoin arzının yüzdesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %55,542’ye ulaştı. Bu, Bitcoin’in toplam arzının önemli bir kısmının önemli bir süre boyunca atıl (hareketsiz) kaldığını gösteriyor ve potansiyel olarak alıcıların aksine sahiplerde bir artış olduğunu gösteriyor; bu eğilim genellikle uzun vadede daha fazla yükseliş hissi ile bağlantılı.

Bitcoin’in toplam arzının önemli bir bölümünün uzun süredir hareketsiz kalmış olması, yatırımcıların Bitcoin’i satmak yerine tutma eğiliminde olduğunu gösterebilir. Bu durum, uzun vadeli bir iyimserlik eğilimine işaret eden bir trend olabilir. Yatırımcılar, Bitcoin’in değerinin artacağına inanarak uzun vadede kazanç sağlamayı hedefleyebilir ve bu nedenle varlıklarını uzun süre boyunca hareketsiz bırakabilirler.

Borsalarda Tutulan Bitcoin Bakiyeleri Düşüyor!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!