Enflasyon

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Enflasyon Mesajı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 30. Olağan Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan enflasyon mesajı verdi.

“Enflasyon meselesini tek haneli rakamlara düşüreceğiz.”

Erdoğan enflasyon ve ekonomi ile ilgili şunları söyledi:

”Bir süredir dünya ile birlikte başımızı ağrıtan enflasyon meselesini tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Seçim belirsizliği ortadan kalktı, artık bu konuda elimiz daha güçlü. Yeni ekonomi kadromuzun da birinci önceliği bu meselenin çözümü oluşturuyor. Büyüme ekseninde hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz. Enerji yükünü Karadeniz gazı, Gabar petrolü, Akkuyu nükleer santraliyle asgariye indireceğiz. Güçlü Türkiye yoluyla güçlü ihracatımızı rekordan rekora taşıyacağız.”

İlginizi Çekebilir: Merkez Bankası Anketinde Yıl Sonu Dolar Tahmini Yükseldi!

“İhracatımızı 285 milyar dolara ulaştırmak istiyoruz.”

Erdoğan ihracat ile ilgili şunları ekledi:

“Biz bugüne kadar hep kendimizle yarıştık. İhracatımızı bu yıl sonunda 265 milyar dolara gelecek sene ise 285 milyar dolara ulaştırmak istiyoruz. 2028 senesi için de hedefimiz 400 milyar dolar ve üstünü yakalamaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Enflasyon Mesajı
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!