Britanya Virjin Adaları Yeni Kripto Para Birimini Duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain şirketi LifeLabs, Britanya Virjin Adaları (BVI) ile birlikte BVI~LIFE adlı dolar destekli bir kripto para birimi geliştirdiğini açıkladı.

3 Aralık tarihli basın açıklamasına göre, yerel finans teknolojisi sektörünü büyütmek için daha geniş bir girişimin ilk adımı olan bu kripto para birimi, BVI Digital Economy (BVI Dijital Ekonomi) sempozyumunda sunulacak.

Bu kripto para, BVI’nın 1959’dan beri kullandığı ABD dolarına 1:1 (eşdeğer) oranında sabitlenecek yani hep stabil olarak, Tether gibi 1 dolar değerinde olacak. Bu kripto paranın kullanımının işlem ücretlerini düşürmesi, işlem hızını artırması ve turistlere erişilebilir olması bekleniyor.

LifeLabs şirketi ayrıca, ulusal acil durumlarda yardım sağlayacak bir yardım fonu olan Rapid Cash Response’ı (Acil Yardım Fonu) geliştiriyor. Yerel yönetim bu girişimi Nisan ayında açıkladı. BVI Başbakanı Andrew Fahie şöyle dedi:

“Blockchain teknolojisinin BVI’ya sunduğu faydalar çok önemlidir. Bu yeni teknolojiyi olumlu karşılıyoruz. Ortağımız LifeLabs, geçmiş performansları ile ideolojilerinin sadece lafta olmadığını kanıtladı. Onlarla ortaklığımızı devam ettirecek BVI ~ LIFE adlı yeni kripto para birimimizin piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyoruz.”

Kripto para istatistik sitesi Coin360‘a göre, bu yeni kripto paranın fiyatı son 24 saat içinde yüzde 31 artarak 0.000083 dolara ulaştı.

BVI dolar bazında sabit koin olarak düşünülse de, Marshall Adaları ABD’nin para birimini kullanmamak amacıyla yeni bir token geliştiriyor. Bu yılın başlarında, yetkililer ülkeyi oluşturan birçok ada üzerinde kolayca uygulanabilecek dijital bir egemenlik geliştireceğini açıkladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!