Celsius

Bu Altcoin Tüm İşlemlerini Durdurdu! Popüler Altcoin Çöktü Mü?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Pazartesi günü erken saatlerde yayınlanan bir duyuruya göre, popüler kripto para ödünç verme platformu Celsius, tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

Celsius (CEL) token’ın fiyatı gelişmeler üstüne yüzde 50’den fazla düştü.     

Kullanıcıların paralarını ne zaman çekebilecekleri belli değil, ancak şirket bu işlevi geri getirmenin “nihai hedefi” olduğunu söylüyor. Celsius, piyasa koşulları nedeniyle farklı hesaplar arasında takas ve transferleri de devre dışı bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Duyurudan önce, borç verme platformu, merkezi olmayan finans protokolü Aave’den yaklaşık 250 milyon dolar çekti ve bunu FTX borsasına gönderdi. Böyle bir hareketin arkasındaki neden henüz bilinmiyor ve bu, topluluk içinde daha fazla spekülasyona yol açtı.

11 Haziran’da Celsius CEO’su Alex Mashinsky, kullanıcıların para çekemeyeceğine dair söylentilerin “FUD ve yanlış bilgi” olduğunu iddia etti. Ayrı bir tweet’te Mashinsky, birçok düşmanı olduğunu belirtti.Celsius kullanıcıları Mayıs ayı başlarında Terra‘nın çöküşünün ardından para çekme sorunları hakkında toplu olarak şikayet etmeye başladı. Ancak şirket, müşterilerine fonlarının güvende olduğuna dair güvence vermişti.

Hindenburg Research’ün kurucusu Nathan Anderson, “Bitti. Celsius Ponzi şeması çöktü,” dedi. Kötü şöhretli açığa satış firmasının başkanı, şirketin eski finans direktörü Yarom Shalem’in geçen Kasım ayında İsrail’de tutuklanıp tutuklanmadığına dair yanıt vermeyi nasıl reddettiğine de dikkat çekti.

Ek olarak geçen yıl, birkaç ABD eyaletinden düzenleyiciler Celcius’u federal menkul kıymetler yasalarını çiğnemekle suçlamıştı. Celsius, 17 Mayıs itibarıyla iki milyondan fazla müşteriye ve 11,8 milyar dolarlık varlık yönetimine sahipti.

Celsius haberleri, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 25.000 dolar seviyesini tekrar ziyaret etmesiyle birlikte piyasadaki bozguna yol açtı.

Bu Altcoin Tüm İşlemlerini Durdurdu! Popüler Altcoin Çöktü Mü?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram