Bitcoin

Bu Göstergeye Göre Bitcoin Daha Fazla Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, düşüş eğilimi gösteren bir kama deseni, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in daha fazla kayıpla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Yukarıda bahsedilen formasyona azalan işlem hacmi eşlik ettiğinde, genellikle düşüş eğiliminin devamı anlamına gelir.

BTC

Özellikle, aynı kesin model ikinci çeyrekten daha önce oluştu. Bitcoin’i geçen ay 17.600 dolara kadar düşüren yüzde 40’lık bir düzeltmenin habercisiydi. Kripto para biriminin performansı o kadar gaddardı ki, aslında on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin geçen hafta bir miktar zemin kazanmayı başardıktan sonra, Pazar günü yapılan satış, nihai bir iyileşme umuduyla boğaların işlerinde bir anahtar attı. Bugün erken saatlerde, lider kripto para birimi 19.600 dolar seviyesine düştü. Mevcut yükselen kama deseni gerçekleşirse, Bitcoin muhtemelen Scott Minerd’in 8.000 dolarlık aşırı düşüş fiyat hedefine yaklaşacaktır. Bu hedefe ulaşmak için en iyi kripto paranın yüzde 59’unu daha aşması gerekecek. Bloomberg MLIV Pulse anketi, perakende ve kurumsal yatırımcıların çoğuna göre Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine düşmesinin muhtemel olduğunu gösterdi.

ABD Merkez Bankası’nın parasal sıkılaştırmasına ilişkin endişeler, bu kalıcı düşüş baskısının arkasındaki ana neden olmaya devam ediyor. Bu arada, eski BitMEX CEO’su, Euro, Dolar ile pariteye yaklaşmaya yaklaştıktan sonra, gerçek olamayacak kadar iyi olan 1 milyon dolarlık fiyat tahminini ikiye katladı. Daha önce, en büyük kripto para biriminin 2030 yılına kadar bu hedefe ulaşabileceğini söylemişti.

Bu Göstergeye Göre Bitcoin Daha Fazla Düşebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram