Ünlü Otomotiv Markası NFT Ve Metaverse Sektörüne Giriyor!

Metaverse
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin otomobil devi Hyundai, ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından yayınlanan yakın tarihli bir gönderisine göre Metaverse’e giriş yaptığını açıkladı. Şirketin son ticari marka başvurusuna göre, NFT çıkarmayı ve NFT ile ilgili medya içeriğini yayınlamayı planladığı belirtilmiştir.

Şirket ayrıca sanal gerçeklik ve simülasyonlar için giyim, ayakkabı, spor malzemeleri, başlık, gözlük, spor malzemeleri, resimler ve oyuncaklar gibi kendi sanal moda ürünlerini çıkarmayı planlamaktadır. Sanal avatar ve araba görüntüleri, sanal gerçeklik için sanal arabaları içeren indirilebilir görüntü dosyalarıyla birlikte Hyundai’nin en son patent başvurusunun işleme alındığı açıklanmıştır.

Bu, Hyundai’nin NFT endüstrisine ilk girişi değildir. Nisan ayında kendi NFT’lerini yayınlamıştır. Ancak topluluk temelli bir koleksiyon oluşturarak rakiplerinden bir adım daha ileri gidecek harekete girişmiştir.

ABD devi Chevron gibi birçok büyük marka yakın zamanda Metaverse dünyasına giriş yapmıştır. Bu arada, Metaverse ile ilgili iş ilanı ekim ayından bu yana yaklaşık olarak yüzde 380 artmıştır. Bununla birlikte, gelişmekte olan endüstri, bir kimlik krizinin ortasında olabilir. Geçen ay, Ethereum’dan Vitalik Buterin, Metaverse’ün tutarlı bir tanımının olmadığını söylemiştir. En popüler terimlerden birinin aslında herhangi bir özel teknolojiye atıfta bulunmadığını açıklamıştır. Bunun yerine görünüşte sanal gerçekliği, büyük verileri ve artırılmış gerçekliği birleştirdiğini dile getirmiştir.

Ünlü Otomotiv Markası NFT Ve Metaverse Sektörüne Giriyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.