Madencilik

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bu Ülke Bitcoin Madencileri İçin Çok Avantajlı! İşte Detaylar!

Bu Ülke Bitcoin Madencileri İçin Çok Avantajlı! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paraguay yasama organı, Güney Amerika ülkesinde kripto madenciliği için vergi ve düzenleyici çerçeve oluşturan bir yasa tasarısını onayladı. Senato tasarısı, Bitcoin dostu ülkede madencilik faaliyetleri yürüten işletmeleri düzenlemekle ilgilidir. Teklif, geçen yıl Kongre Üyesi Carlos Rejala ve Senatör Fernando Silva Facetti tarafından hazırlanan ve aynı zamanda kripto para madenciliği ticaretini düzenlemeyi amaçlayan mevzuata dayanmaktadır.

Şimdi son olarak resmi olarak yasalaşması için Başkan Mario Abdo Benitez tarafından onaylanması gerekmektedir. Mevzuat, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın (MIC) kripto endüstrisi hizmet sağlayıcılarını denetlemesini içermektedir.

Tasarının tam metni henüz yayınlanmamıştır. Ancak Paraguay Kongresi’nin web sitesinde madenciliğin MIC tarafından yetkilendirilmesi gerekeceği ve Ulusal Elektrik İdaresi’nin enerji tedarikinden sorumlu olacağı belirtilmektedir. Kara para veya varlık aklamayı önleme sekreterliğinin kripto şirketlerinin makine satın almasını denetleyeceği de belirtilmiştir.

Paraguay kripto için giderek daha çekici bir ülke haline gelmektedir. Madenciler ucuz elektrik kullanımı için ülkeye akın etmektedir. Ayrıca kanun koyucular burayı bir kripto merkezi haline getirmek istemektedir.

Bitcoin madenciliği, Bitcoin’in genel blok zincirine işlem blokları ekleme ve doğrulama sürecidir. Çok sayıda bilgisayar ve dolayısıyla çok fazla enerji gerektirdiğinden genellikle endüstriyel ölçekte yapılmaktadır. Kanadalı madencilik devi Bitfarms geçen yıl, 10 MW hidroelektrik sağlamak için yıllık yenilenebilir enerji satın alma anlaşmasıyla beş yıllık bir kiralamayla Paraguay’a genişlediğini duyurmuştur. Ancak yeni yasayla bile Paraguay, El Salvador’un birkaç adım gerisinde kalacaktır. Orta Amerika ülkesinde, Bitcoin yasal bir ödeme aracıdır. Ayrıca işletmeler eğer teknolojik araçlara sahiplerse, ödemeleri kabul etmek zorundadır.

Bu Ülke Bitcoin Madencileri İçin Çok Avantajlı! İşte Detaylar!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!