Bugün Yaklaşık 900 Milyon SHIB Token Yakıldı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eşsiz bir yanma mekanizması ile SHIB, günlük yüzde 16 büyüme ile yükselişe devam ediyor.

Kripto para takipçisi Watcher.Guru’ya göre, bugün yaklaşık 900 milyon SHIB token’ı yakıldı. Dolaşımdaki arzın yüzde 1’inin günlük olarak yakılmasıyla, varlığın fiyatı büyümeye tepki veriyor ve son derece olumlu piyasa duyarlılığına ek olarak yüzde 16 yükseldi.

SHIB’nin yakma mekanizması, Ethereum’da veya başka herhangi bir kripto para biriminde uygulananlardan farklıdır. ShibaSwap’ta listelenmek için, her ticaret çifti veya havuzun bir miktar SHIB ve LEASH token’ları satın alması ve yakması gerekir.

Memecoin’in piyasa değeri ile karşılaştırıldığında nispeten düşük yanma oranlarına sahip olmasına rağmen, Ethereum’un önde gelen geliştiricisi Vitalik Buterin sayesinde önemli miktarda SHIB yakıldı.

Daha önce,  SHIB token’ı henüz piyasaya sürüldüğünde, belirtecin toplam arzının yüzde 50’si Vitalik’e gönderilmişti. Sadece açıklığa kavuşturmak için, daha önce yakılan SHIB miktarı 500 trilyonda kalıyor. Ethereum yaratıcısı kendi arzının yüzde 90’ını yaktı ve yüzde 10’unu Hindistan’da pandemi ile mücadele eden bir vakfa bağışladı.

Kaynak: TradingView

Bu yazının yazıldığı sırada, SHIB günlük yüzde 16 büyüme ile 0,00003940 dolardan işlem görüyor. Ek olarak, meme tabanlı token, listeleme sonrası yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. Daha önce, SHIB için izlenen en yüksek fiyata, token’ın 0,0005 dolardan işlem gördüğü 10 Mayıs’ta ulaşılmıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!